Reklama

CWS BANER ad1A [03.11-06.12.23]

Wielkopolska: Pierwsza chłodnia Elektrowni Adamów zburzona [WIDEO]

Wielkopolska: Pierwsza chłodnia Elektrowni Adamów zburzona [WIDEO]
PAP/dom
29.04.2022, o godz. 9:52
czas czytania: około 2 minut
1

Wyburzono pierwszą chłodnię w Elektrowni Adamów. Strefa zagrożenia została zabezpieczona, a rozpoczęcie i zakończenie akcji wyburzania sygnalizowano przy pomocy syren.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

AD1B_ARBENA1_31.08.23-02.03.24

– Nasze miasto nigdy nie będzie już takie samo – podkreślały lokalne media. Moment wyburzenia pierwszej chłodni Elektrowni Adamów, mierzącej – jak podano – 90 metrów, był sporym wydarzeniem dla mieszkańców Turku i okolic, dla których panorama miejscowości od czwartkowego popołudnia “już nigdy nie będzie taka sama”.

Transmisje z momentu wyburzania chłodni Elektrowni Adamów śledziło w czwartek w lokalnych mediach kilka tysięcy osób.

– Dokładnie o 17.49 odpalono ładunki wybuchowe zamontowane na chłodni kominowej nr 1, zamkniętej w 2018 roku Elektrowni Adamów. Niecodzienne wydarzenie na żywo i w Internecie śledziło mnóstwo mieszkańców Turku – podkreślił lokalny portal turek.net.pl.

Jak dodano, “chłodnie to punkt tak charakterystyczny dla panoramy Turku, jak żaden inny”.

– Przez 60 lat nad całością górował jeszcze 150-metrowy komin, którego detonację przeprowadzono dokładnie 17 grudnia 2020 roku. Teraz to samo spotkało pierwszą z pięciu chłodni – napisano.

Portal iturek.net wskazał z kolei, że podobnie jak w przypadku wyburzenia komina elektrowni, także w przypadku chłodni strefa zagrożenia została zabezpieczona, a rozpoczęcie i zakończenie robót było odpowiednio sygnalizowane przy pomocy syren.

– Odpalenie ładunków wyburzających chłodnię w Elektrowni Adamów było przedmiotem aukcji na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i zostało wylicytowane za kwotę 3333 zł – napisano.

Chłodnia kominowa to budowla-urządzenie służące do schładzania wody przemysłowej m.in. w elektrowniach.

Źródło wideo: www.turek.net.pl

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (1)


SamJo !

Komentarz #170331 dodany 2022-04-30 15:36:31

Też mi,cel sobie obrali !!

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.
Reklama

envicon 2023 ad1a

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Aktualności
css.php
Copyright © 2023