W Białymstoku na terenie znajdującym się pomiędzy ul. Suraską, Liniarskiego i Lipową powstanie wielopoziomowy parking miejski.

W tegorocznym budżecie miasta na budowę wielopoziomowego parkingu przeznaczono 300 tys. Za te środki zostanie wykonana dokumentacja techniczna, na podstawie której ogłoszony zostanie przetarg na realizację inwestycji. Szacowany koszt budowy parkingu to kwota rzędu 15-20 milionów złotych, a planowana realizacja to lata 2013-2014.

Dzięki zrealizowaniu tej inwestycji, w ścisłym centrum miasta powstanie obiekt o powierzchni zabudowy 4086 m2. Na czterech kondygnacjach, z których dwie usytuowane zostaną pod ziemią do użytku będzie 11877 m2. Na tej powierzchni powstanie 395 miejsc postojowych, posterunek Straży Miejskiej, pomieszczenie obsługi parkingu, szalet publiczny oraz punkt opłat za strefę płatnego parkowania. Budynek będzie spełniał również rolę rekreacyjną, dzięki zaprojektowanej zieleni oraz urządzeniom rekreacyjnym. Taka forma zapewni możliwość korzystania z obiektu zarówno kierowcom jak i mieszkańcom okolicznych budynków.

Ekorozwój Kraków 300 x 250

źródło: bialystok.pl

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj