Miejska spółka Ekosystem rozstrzygnęła właśnie przetarg na firmy, które przez dwa najbliższe lata będą dbały o czystość Wrocławia.

Posprzątają one chodniki, jezdnie, ścieżki rowerowe, podziemne przejścia,  przystanki i torowiska tramwajowe. Dodatkowo będą opróżniać kosze na śmieci. W przetargu Wrocław podzielono na strefy.

– Podpisujemy już umowy z wykonawcami. Ogłosiliśmy przetarg, ponieważ dotychczas obowiązujące umowy dobiegły końca. Miasto będą sprzątać praktycznie te same firmy i formalności nie wpłyną na czystość miasta. Dwa podstawowe zadania Ekosystemu to gospodarowanie odpadami oraz sprzątanie miasta. Przy czym należy pamiętać, że miejskiej spółce podlega tylko część terenów.  Za utrzymanie porządku na posesjach odpowiedzialni są właściciele budynków, ale też  zarządcy lub spółdzielnie – wyjaśnia Anna Bytońska, rzecznik prasowy Ekosystemu.

Na Psim Polu o czystość zadbają dwie firmy: ALBA oraz Trans-Formers. Sprzątanie w tej części miasta będzie kosztować nieco ponad 15,3 milionów złotych. W Śródmieściu posprząta konsorcjum Chemeko-System i ALBA (koszt: około 22 miliony złotych). Na Starym Mieście o czystość zadba Trans-Formers (27, 5 mln złotych), dzielnicę Fabryczna posprząta konsorcjum firm Sita Zachód oraz Chemeko-System (26,5 mln zł). Na Krzykach o czystość zadbają konsorcjum Trans-Formes oraz ALBA (24,7 miliona złotych).

Umowa na sprzątanie zacznie będzie obowiązywać od 1 lipca 2015 do 31 marca 2017 roku. Łącznie na sprzątanie spółka Ekosystem wyda 116 milionów złotych.

źródło: wroclaw.pl

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj