Trwa właśnie audyt działań podejmowanych w ostatnich latach przez inspektoraty ochrony środowiska – wynika z wtorkowego (6 kwietnia) materiału zamieszczonego w Dzienniku Gazeta Prawna pt. “Na wojnie z mafią śmieciową”.

Powodem kontroli ma być to, że wiele urzędniczych stanowisk od kilkunastu lat zajmują te same osoby, które z trudnych do wyjaśnienia przyczyn nie dostrzegały, jak w Polsce rozrastała się śmieciowa ośmiornica – informuje wtorkowa gazeta.

“Z pierwszych ustaleń resortu klimatu wynika, że nie wszędzie przeciwdziałanie przestępczości było tak intensywne, jak być powinno. Z jakich powodów – to zostanie dopiero wyjaśnione. Niewykluczone, że również przez prokuraturę” – relacjonuje gazeta.

“Chodzi nie tylko o związki z biznesem, lecz także o sytuacje, które mogłyby budzić wątpliwości opinii publicznej” – powiedział dziennikowi wiceminister klimatu Jacek Ozdoba.

 

Czytaj więcej

14 Komentarze

  1. Rozliczyć rząd – ciągłe zmiany i sprzeczności w prawie służą zmieniającym prawo (bo o nich doskonale wiedzą) – czyli powiązanym z rządem!!!

    Ponadto WIOŚ to agenda rządowa – czyli rząd kontroluje siebie? Bo stworzyła sam mafię na swoje potrzeby , a teraz przestała mu być potrzebna?

    Coś tu śmierdzi …. i nie są to odpady!!!

Skomentuj