185 tys. bratków pojawi się na stołecznych kwietnikach. Jeśli doliczyć do tego krokusy, tulipany i żonkile, to wiosną Warszawę ozdobi 340 tys. kwiatów.

Rozpoczęło się sadzenie wiosennych kwiatów. Najbardziej typowe to oczywiście bratki. W tym roku architektki krajobrazu z Zarządu Oczyszczania Miasta barwami kwiatów nawiązują do sportowych wydarzeń, które czekają nas w czerwcu. W kompozycjach bratków dominują więc biało-czerwone oraz fioletowo-żółte barwy. Takie zestawy bratków posadzono na przykład na Trakcie Królewskim czy na Placu Bankowym.

Ciekawe aranżacje podziwiać też można w Ogrodzie Saskim, tu na osi głównej sadzone są czerwone, żółte, fioletowe i pomarańczowe kwiaty. Podobna kolorystka pojawi się w Parku Praskim.

– Ale bratki to tylko część kwietnej dekoracji miasta. O to by Warszawa była wiosną ukwiecona dbamy już… jesienią. To pora roku podczas której sadzi się cebule tulipanów, żonkili i krokusów – informuje ZOM.

Żółte, białe i fioletowe krokusy zakwitły właśnie w Parku Skaryszewskim, po raz pierwszy tymi kwiatami została obsadzona oś główna, a także parkowe polany. Wschodzą już także tulipany. Białe, czerwone i różowe wyrosną w Ogrodzie Saskim. Z kolei na Polu Mokotowskim dominującym kolorem tulipanów będzie fiolet poprzetykany białym, pomarańczowym, różowym i żółtym. Ciekawostką jest ukwiecenie Parku Ujazdowskiego, gdzie oprócz tulipanów i bratków na rabatach rosną niezapominajki.

źródło: zom.waw.pl

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj