4 czerwca w Giżycku odbyło się podsumowanie XI edycji Wiosennego Sprzątania Warmii i Mazur.

Giżycka plaża miejska w sobotę zamieniła się w ekologiczne miasteczko, a stało się za sprawą wielu osób i organizacji, którym nie obca jest troska o środowisko naturalne Warmii i Mazur. Swoje stoiska rozstawiło tu między innymi: Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie, Fundacja Ochrony Wielkich Jezior Mazurskich, strażacy z KP PSP w Giżycku i ratownicy Mazurskiego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, Nadleśnictwa Giżycko, Leśnego Kompleksu Promocyjnego „Lasy Mazurskiego, a także przedstawiciele powiatu piskiego. Tego dnia przygotowano moc atrakcji, szczególnie dla najmłodszych. Na scenie miejscowego amfiteatru zaprezentował się iluzjonista Carotenutto, który zaprezentował zebrane publiczności ciekawy świat magii.

W programie imprezy znalazły się liczne konkursy i zabawy o tematyce ekologicznej. Najaktywniejszym uczestnikom akcji Wiosennego Sprzątania Warmii i Mazur wręczono statuetki Aniołów Ekologii. Natomiast Fundacja Ochrony Wielkich Jezior Mazurskich nagrodziła "Zielonymi Kagankami" osoby aktywnie uczestniczące w propagowaniu idei i zasad ochrony przyrody. Fanfary dla nagrodzonych odegrali sygnaliści myśliwscy „Leśna Brać”. Nie zabrakło także koncertu piosenki żeglarskiej w wykonaniu zespołu „Kuzyni Neptuna”. Z kolei Mazurskie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe przedstawiło pokaz ratownictwa w pozorowanej akcji "po wybuchu butli gazowej na łodzi" z udziałem Wodnej Karetki Pogotowia. Nie lada atrakcją dla dzieci były tez kule wodne. Festyn zakończył występ fakira Rademesa.

Organizatorem akcji XI Wiosennego Sprzątania Warmii i Mazur był Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie, przy współudziale Fundacji Ochrony Wielkich Jezior Mazurskich w Giżycku, a także centrów edukacji ekologicznej w regionie.

źródło: wfosigw.olsztyn.pl

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj