Reklama

AD1A FAMAK [29.05-30.06.24]

Wkrótce otwarcie "Średniowiecznego Wrocławia"

Wkrótce otwarcie
R.G.
21.01.2023, o godz. 10:15
czas czytania: około 2 minut
0

Ukończono pierwszy etap budowy placu zabaw we wrocławskim Parku Tysiąclecia. Plac pod nazwą „Średniowieczny Wrocław” w formie starego grodziska jest już niemal gotowy. Zarząd Zieleni Miejskiej we Wrocławiu czeka jedynie na wykonanie ostatnich poprawek. Otwarcie ma nastąpić już w lutym lub w marcu bieżącego roku.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

AD2 NIEBEZPIECZNE [31.05-17.07.24]

Adresowany do najmłodszych odbiorców warowny gród w rekreacyjnej części parku Tysiąclecia powstaje w ramach dwóch projektów Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego: nr 250 WBO 2019 oraz nr 198 WBO 2021.

Inwestycja za 3 mln zł

Koszt budowy „Średniowiecznego Wrocławia” w parku Tysiąclecia to ok. 3 mln zł.

– Budowa placu zabaw została już ukończona – wyjaśnia Marek Szempliński z Zarządu Zieleni Miejskiej we Wrocławiu. – Gotowa jest cała konstrukcja. Wzgórze wyłożono specjalną miękką nawierzchnią, zamontowane są urządzenia, jak choćby zjeżdżalnia. Zakończono także budowę palisady, wzdłuż której można obejść całą warownię i urządzono teren wokół na przykład poprzez wytyczenie ścieżki – wylicza przedstawiciel wrocławskiego ZZM.

Otwarcie w lutym lub marcu

ZZM we Wrocławiu zapowiada, że uroczyste otwarcie obiektu nastąpić ma w momencie, gdy tylko zrobi się trochę cieplej i pogoda pozwoli na korzystanie z placu.

Dodajmy, że po zakończeniu wszystkich prac teren wokół został uporządkowany i obsiany trawą.

– Czekamy, aż błoto wyschnie a trawa się ukorzeni – mówi Marek Szempliński z ZZM we Wrocławiu. – W tym samym czasie wykonawca prowadzi ostatnie poprawki, zgodnie z protokołem odbioru. Chodzi między innymi o wzmocnienie zabezpieczeń, czy dodatkową impregnację elementów drewnianych. Pamiętajmy, że to wyjątkowy plac zabaw, z dość niepowtarzalną konstrukcją, więc dla bezpieczeństwa najmłodszych musimy wszystko dokładnie obejrzeć. Chcemy jeszcze uruchomić przy placu toalety, ale sanitariaty montujemy dopiero w marcu. Mimo to jesteśmy gotowi udostępnić plac dzieciom i całym rodzinom nieco szybciej – dodaje M. Szempliński.

Baszta, tyrolka i park linowy

Dodajmy, że w przyszłości „Średniowieczny Wrocław” zyskać ma również park linowy, tyrolkę, baszty i trampoliny

Jak zapewnia przedstawiciel ZZM, cienia również nie powinno zabraknąć, bo wokół inwestycji nasadzono wiele drzew, które – gdy tylko urosną – mają ochronić to miejsce przed promieniami słońca. Co ważne, planowane są już także kolejne nasadzenia.

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.
Reklama

AD2 wyzwania kontraktowe webinarium K. Babieracka [20.06-22.07.24]

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Aktualności
css.php
Copyright © 2024