Prywatny szpital GeoMedical w 2019 r. przestał przyjmować pacjentów zarówno na oddziały, jak i w poradniach oraz pracowniach diagnostycznych. Przez wiele miesięcy większa część budynku u zbiegu ulic Ceglanej i Wita Stwosza była nieużywana.
Dla szpitala MSWiA
Jak przekazały służby prasowe katowickiego magistratu, w czwartek w towarzystwie notariusza podpisano umowę sprzedaży budynku po dawnym szpitalu. “Prezydent Miasta, wykonujący zadania administracji rządowej, zakupił na rzecz Skarbu Państwa nieruchomość od dwóch spółek – CMC GEO PROJEKT 2 Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa z siedzibą w Krakowie oraz CM GEO PROJEKT 3 Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa z siedzibą w Krakowie. Jednocześnie nieruchomość została oddana w użyczenie na rzecz SP ZOZ MSWiA – z przeznaczeniem na cele statutowe szpitala” – poinformował katowicki Urząd Miasta.
“Zależało nam na tym, by budynek szpitala ponownie mógł obsługiwać pacjentów. Jednocześnie Szpital MSWiA zyskuje nowoczesną siedzibą, w której profesjonalna kadra będzie miała możliwość świadczenia usług medycznych na jeszcze wyższym poziomie” – podkreślił prezydent Marcin Krupa.
Jak zaznaczają urzędnicy, podpisanie dokumentów zakończyło żmudne, trwające półtora roku negocjacje, prowadzone przez pracowników magistratu. W procesy sprzedaży, a następnie użyczenia, zaangażowało się wiele osób i podmiotów. “Byli to m.in.: dr n. med. Piotr Grazda – dyrektor SP ZOZ MSWiA w Katowicach im. Sierżanta Grzegorza Załogi, poseł Jerzy Polaczek, wojewoda śląski Jarosław Wieczorek, strona rządowa, która przeznaczyła środki finansowe na ten cel oraz CBA, które nadzorowało transparentność i poprawność podejmowanych działań” – dodał magistrat.
Profil
W szpitalu MSWiA pacjenci leczeni są m.in. na oddziałach: Anestezjologii i Intensywnej Terapii; Chorób Wewnętrznych, Onkologii i Gastroenterologii Wraz z Pododdziałem Kardiologii I Pododdziałem Angiologii; Chirurgii Ogólnej z Częścią Urazową; Nefrologii i Endokrynologii; Ginekologii i Ginekologii Onkologicznej i Leczenia Zaburzeń Nerwicowych.
Nowoczesny szpital GeoMedical, wybudowany i wyposażony kosztem 150 mln zł, rozpoczął działalność we wrześniu 2017 r. Kontrakty z Narodowym Funduszem Zdrowia na 5,9 mln zł zawarł dopiero z początkiem kwietnia 2018 r. Placówka, która nie znalazła się w tzw. sieci szpitali, ubiegała się o kontrakt w konkursie. Spółka od początku 2019 r. borykała się z problemem płynności finansowej.
Komentarze (0)