Reklama

AD1A TOMRA [15.04-15.05.24]

Włochy. Rząd ma plan oszczędzania energii, dotyczy ogrzewania i klimatyzacji. Kary do 3 tys. euro

Włochy. Rząd ma plan oszczędzania energii, dotyczy ogrzewania i klimatyzacji. Kary do 3 tys. euro
20.04.2022, o godz. 9:51
czas czytania: około 1 minuty
0

Rząd Włoch przygotował plan redukcji zużycia energii elektrycznej, a zatem i gazu, z którego jest produkowana. 1 maja wejdą w życie przepisy dotyczące włączania klimatyzacji latem i ogrzewania zimą. To kolejny krok w ramach poszukiwania oszczędności i zmniejszenia zależności od gazu z Rosji.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

AD1B regionalne Bolesławiec [09.04-23.04.24]

“Co wolimy? Pokój czy włączone kaloryfery, czy raczej teraz klimatyzację włączoną przez całe lato?” – zapytał 6 kwietnia premier Włoch Mario Draghi na konferencji prasowej w Rzymie, gdy mówił o rozważanym projekcie zakazu importu gazu z Rosji, czyli dalszego zaostrzenia sankcji za inwazję na Ukrainę.

Rządowy plan zmniejszenia zużycia energii elektrycznej

Te słowa przypominane są przez włoskie media, które informują o rządowym planie zmniejszenia zużycia energii elektrycznej. Poprawka do dekretu dotyczącego energii wprowadza od 1 maja ograniczenia dotyczące ogrzewania i klimatyzacji w gmachach administracji publicznej i szkołach. Na mocy tych przepisów zimą temperatura w budynkach nie powinna być wyższa niż 19 stopni Celsjusza, a latem po włączeniu klimatyzatorów nie może być niższa niż 27 stopni. W obu przypadkach obowiązywać będzie margines 2 stopni. W porównaniu z dotychczas obowiązującymi normami jest to różnica jednego stopnia.

W przypadku naruszenia przepisów przewidziane są kary od 500 do 3 tysięcy euro.

“Gdyby wszystkie rodziny wyłączyły klimatyzację w domach, można by zaoszczędzić 10 miliardów metrów sześciennych gazu” rocznie – powiedział profesor ekonomii Davide Tabarelli, cytowany przez dziennik “La Repubblica”.

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.
Reklama

AD2 Kontrole odpadów samorządy (03.04-22.04.24)

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.
Reklama

ad1d MBP [12.04-27.05.24]

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Aktualności
css.php
Copyright © 2024