We Włocławku na lewym brzegu Wisły, za ujściem Zgłowiączki, w okolicach ulicy Piwnej powstanie nowoczesna przystań wodna.

Prezydent Włocławka ogłosił przetarg ograniczony na to zadanie. Do udziału w postępowaniu przetargowym zostanie zaproszonych 5 firm, które złożą swoje oferty. Spośród nich zostanie wyłoniony wykonawca, który będzie miał za zadanie zbudować przystań wodną wraz z bazą treningową dla Włocławskiego Towarzystwa Wioślarskiego i pomieszczeniami dla Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Będzie to budynek o kubaturze ponad 18 tys. metrów sześciennych. Znajdą się tam pomieszczenia biurowe z zapleczem sanitarnym, szatnie z natryskami, sauna, pomieszczenia trenerów, sala ergometrów, siłownia, magazyn sprzętu treningowego i pralnia z suszarnią.

WOPR będzie miał do dyspozycji pomieszczenie biurowe z zapleczem sanitarnym oraz szatnie z natryskami. Ponadto znajdzie się tam lokal gastronomiczny z zapleczem i sanitariatami o powierzchni około 300 metrów kwadratowych, sala konferencyjna dzielona z zapleczem, punkt medyczny, bosmanat z zapleczem, a także pomieszczenia trenerów. Na zewnątrz dostępne będą sanitariaty z natryskami, kuchnia i zmywalnia oraz pralnia z suszarnią. Na terenie inwestycji znajdą się również hangary, warsztaty i magazyny na potrzeby WTW, WOPR i Policji. Wokół przystani zbudowane będą nowe drogi i parkingi, a także kładka dla pieszych przez rzekę Zgłowiączkę. Jednostki pływające będą mogły zacumować w zadaszonym basenie postojowym o powierzchni około 4,5 tys. metrów kwadratowych. Przy brzegu, który zostanie umocniony znajdzie się slip z wyciągarką. Dla jednostek turystycznych będą oddane do użytku pływające pomosty cumownicze. Duże jednostki, takie jak statki spacerowe będą miały wydzielone miejsce do cumowania. Mieszkańcy i turyści będą mogli korzystać z tarasu widokowego. Projekt zakłada wybudowanie stacji sędziowskiej dla toru regatowego oraz trybun dla ponad 600 widzów. Obiekty zostaną oświetlone, tereny zielone zagospodarowane, zmieni się też mała architektura. Jak zwykle przy tego typu inwestycjach powstaną przyłącza wodociągowe, energetyczne, gazowe, telekomunikacyjne, kanalizacja deszczowa oraz kanalizacja sanitarna. Powierzchnia terenu, na którym powstanie przystań wynosi 33,9 tys. metrów kwadratowych.

Szacunkowa wartość inwestycji to kwota 29 mln 573 tys. zł (bez VAT). Termin składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu mija 11 kwietnia br. Budowa rozpocznie się 1 lipca br., a zakończy 30 listopada 2013 r.

źródło: wloclawek.pl

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj