Jak zapewniają przedstawiciele Dąbrowskich Wodociągów, tamtejszą wodę można pić prosto z kranu. W 80 proc. pochodzi ona z ujęć głębinowych i ujmowana jest z odwiertów w warstwie triasowej. Jest bogata w biopierwiastki tj. magnez, wapń, sód, i potas.
Jakość wody jest regularnie badana w akredytowanym laboratorium Dąbrowskich Wodociągów. Miesięcznie wykonywane jest około 1,3 tys. analiz próbek wody, które pobierane są na początku, w środku i na końcu sieci wodociągowej. Badane są nie tylko parametry jakościowe wody, ale także badania smaku i zapachu.
Możliwość picia kranówki posiada także walor ekologiczny, ponieważ dzięki temu uczniowie rzadziej kupują wodę w plastikowych butelkach.
Jedną z placówek, które dołączyły do projektu w tym roku jest Szkoła Podstawowa nr 30, która współpracę z Dąbrowskimi Wodociągami zaczęła kilka lat temu od projektu „Strażnik Czystej Wody”.
– To ekologiczny projekt, w którym uczniowie odwiedzają oczyszczalnię i poznają tajniki działania wodociągów. Wówczas dzieci, ale też my, nauczyciele, przekonaliśmy się, że woda z kranu jest bezpieczna i zdrowa. Dlatego kiedy Dąbrowskie Wodociągi zaproponowały instalację dystrybutora, zdecydowaliśmy się dołączyć do projektu – mówi Violetta Suwała-Musielak, wicedyrektorka Szkoły Podstawowej nr 30.
Komentarze (0)