Reklama

envicon 2023 ad1a

Woda i ścieki. Będą pieniądze z PROW

Woda i ścieki. Będą pieniądze z PROW
szp
01.07.2020, o godz. 8:30
czas czytania: około 1 minuty
0

W lipcu rozpocznie się trzeci nabór wniosków o dofinansowanie z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Będzie można zdobyć pieniądze na urządzenia służące do doprowadzania wody i odprowadzania ścieków. W województwie łódzkim to ponad 25 mln zł.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

AD1B_ARBENA1_31.08.23-02.03.24

Decyzją Samorządu Województwa Łódzkiego do podziału jest tym razem kwota dokładnie 25.846.034 zł. Wnioski o wsparcie mogą składać gminy, związki międzygminne oraz spółki, w których udziałowcami są jednostki samorządu terytorialnego. Na realizowane zadania można otrzymać nawet 2 mln zł.

To pieniądze przeznaczone na budowę, przebudowę lub wyposażenie instalacji służących do zaopatrywania w wodę – na przykład ujęć wody, stacji uzdatniania, wodociągów. Dofinansowanie można dostać też na budowę, przebudowę lub wyposażenie urządzeń służących do odprowadzania ścieków – np. oczyszczalni, w tym przydomowych, systemów kanalizacyjnych, instalacji do osadów ściekowych.

Wsparciem objęte mogą być też zakupy oraz montaż urządzeń kanalizacyjnych i wodociągowych, nabycie projektów, koszty nadzorów i analiz efektywności. Można też starać się o pieniądze na podatek VAT, jeżeli wnioskodawca nie ma możliwości odzyskania tego podatku.

Wnioski można będzie składać od 20 lipca do 17 września 2020 roku. Szczegóły oraz formularze wraz z instrukcją dostępne są na stronie: https://www.lodzkie.pl/prow


Konferencja “Metody zagospodarowania osadów ściekowych” – 22 – 24.09.2020 Kołobrzeg

ZAREJESTRUJ SIĘ

Kategorie:

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.
Reklama

envicon 2023 ad1a

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Woda i ścieki
css.php
Copyright © 2023