„Breugelowska mnogość szczegółów i rubensowska precyzja detalu. Pięknie się dzieje” – taką recenzję otrzymała najlepsza fotografia III edycji konkursu fotograficznego organizowanego przez Fabrykę Armatury Hawle. Konkurs skierowany jest do pracowników firm wodociągowych i gazowych oraz projektantów.

Pierwsza nagroda trafiła do Ireny Siełacz z Wodociągów Zachodniopomorskich, oddział w Płotach. Zwycięskie zdjęcie zobaczymy na czerwcowej karcie w kalendarzu Hawle 2012.

Tematem tegorocznej edycji konkursu fotograficznego organizowanego przez Fabrykę Armatury Hawle były budowle i urządzenia wodne oraz krajobrazy polskie z elementami wody. Spośród 445 nadesłanych zdjęć przez 69 pracowników firm wodociągowych, gazowych oraz projektantów, jury konkursu wybrało 3 najlepsze fotografie.

I miejsce – fotografia czerwca (zdjęcie obok):
Irena Siełacz, Wodociągi Zachodniopomorskie, oddział w Płotach

II miejsce – fotografia maja:
Stanisław Sieniek, MPWiK Lubin

III miejsce – fotografia października:
Edward Pabisiak, MPGK Stargard Szczeciński

Laureaci zostali wyłonieni przez prawie 700 głosujących internautów, spośród najlepszych zdjęć miesiąca nadsyłanych do Hawle przez cały rok. Co ciekawe, najbardziej inspirującym miesiącem był sierpień – zgłoszono wówczas aż 52 zdjęcia konkursowe. Zaś miastem, z którego pochodziła największa ilość uczestników (6 osób) był Stargard Szczeciński. Wszystkie wybrane fotografie miesiąca znajdą się w najnowszym kalendarzu Fabryki Armatury na rok 2012.

Tematem kalendarza na rok 2013 będzie „Woda – zmienne oblicza”. Właśnie trwa IV edycja konkursu fotograficznego Hawle – już napływają pierwsze prace. Szczegółowe zasady konkursu dostępne są na http://konkurs.hawle.pl.


UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj