Reklama

AD1A Forum Recyklingu 2024 [04.07-14.10.24]

Woda i ścieki

Reklama

ad3b webinarium wod-kan [02.08-02.09.24]

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Gdańsk: Koniec prac nad Gdańską Polityką Wodną

Gdańsk: Koniec prac nad Gdańską Polityką Wodną

28.01.2022
PU
0

Położenie Gdańska nad wodą sprzyja rozwojowi gospodarczemu i niewątpliwie wpływa na atrakcyjność turystyczną miasta. Dostrzegając ten potencjał samorząd gdański dostrzegł konieczność wypracowania spójnej polityki zarządzania wodą w mieście, która pozwoli na zrównoważone zagospodarowanie terenów położonych nad wodą, oczywiście z poszanowaniem walorów przyrodniczych i ochrony przeciwpowodziowej. Zostało sporządzone studium dotyczące miejskiej polityki wodnej. To jedno z niewielu tak kompleksowych ujęć tego tematu w Polsce. Wpisuje się ono w szerokie działania samorządu związane z adaptacją Gdańska do zmian klimatu.

Stracone wody

Stracone wody

25.01.2022
portalkomunalny.pl
0

Optymalizacja zużycia wody w obszarze własnej sprawczości powinna być priorytetem w kwestii racjonalnego zarządzania środowiskiem. Zasoby odnawialnej wody słodkiej w Polsce ciągle maleją i są jednymi z najniższych w Europie. Z roku na rok długość sieci wodociągowej rośnie, co jednocześnie wiąże się z coraz większymi problemami z diagnostyką rurociągów.

Dyrektywa wodna - nowe reguły gry

Dyrektywa wodna - nowe reguły gry

25.01.2022
dyrektywa wodna
0

Według Komisji Europejskiej każdy mieszkaniec Unii Europejskiej dziennie zużywa średnio 150 l wody, a łączny pobór wody do uzdatniania osiąga 250 mld m3 rocznie. Stan infrastruktury wodociągowej jest bardzo różny i nie zawsze zależy od zamożności danego kraju. Wpływ na kondycję techniczną systemu dystrybucji mają uwarunkowania lokalne. Cały złożony i połączony z wielu elementów system (gospodarki wodnej, ochrony wód, zaopatrzenia w wodę) ma kluczowy wpływ na życie i zdrowie ludzkie. Dlatego strategiczne znaczenie ma dyrektywa w sprawie jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi (DWD, ang. Drinking Water Directive).

Metody wykrywania awarii przepływu

Metody wykrywania awarii przepływu

24.01.2022
portalkomunalny.pl
0

W każdym, nawet bardzo poprawnie działającym systemie wodociągowym pewna ilość wody wtłoczonej do systemu jest tracona i zakłady wodociągowe, mimo poniesionych nakładów, nie uzyskują przychodów z jej sprzedaży. Szczególnie trudne do wykrycia są niewielkie ubytki wody, sączenie się jej do gruntu poprzez przecieki ze złączy rur i armatury. Badania wskazują, że największe problemy stwarzają przede wszystkim stare systemy wodociągowe, wykonane z tradycyjnych materiałów, takich jak żeliwo szare i stal, które stanowią ok. 50% długości przewodów wodociągowych w Polsce.

Reklama

AD1C FITE 2024 [09.07-21.08.24]

Reklama

AD2 KOMPLEKSOWA DSK [05.08-03.09.24]

Portal Komunalny PLUS

Przejdź do PLUS
Reklama

ad2 webinarium kontrole [12.08-26.09.24]

Jeszcze więcej aktualności

Przejdź do Aktualności
css.php
Copyright © 2024