Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Waste Master 970 x 250

Wody Polskie

Wpisy

Wpisy

Wody Polskie oczyszczają Jezioro Mucharskie

Wody Polskie prowadzą działania, których celem jest oczyszczenie dna i brzegów zbiornika wodnego Świnna Poręba z porastających go zakrzaczeń i zadrzewień. Dotychczas zostało oczyszczonych ponad 6 km brzegów.

Wody Polskie mają nowego zastępcę prezesa

Robert Chciuk został powołany na stanowisko zastępcy prezesa Wód Polskich ds. usług wodnych - poinformowały w środę Wody Polskie. Chciuk od połowy 2018 r. był szefem RZGW (Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej) w Warszawie.
Rzeka Widawa, odcinek we Wrocławiu

Wody Polskie: 90 mln zł na rozbudowę wałów Wrocławskiego Węzła Wodnego

Wkrótce rozpocznie się budowa nowych wałów przeciwpowodziowych nad Widawą, które zabezpieczą przed falą wezbraniową mieszkańców Wrocławia oraz gmin Czernica i Długołęka. Na długości dwóch kilometrów zostanie przebudowany istniejący wał przeciwpowodziowy.

Najnowszy raport hydrologiczny: czy grozi nam susza?

Opady, które miały miejsce w ostatnich tygodniach, wpłynęły pozytywnie na wilgotność gleby, jednak nie zniwelowały zagrożenia suszą. Z raportu przygotowanego na zlecenie Wód Polskich wynika, że deficyt wody w środowisku nadal występuje.

Rega i jej dopływy rewitalizowane przez Wody Polskie

Na początku marca w Gdańsku odbyła się konferencja zorganizowana przez Instytut Morski w Gdyni, na której podsumowano postępy w realizacji programu „Life+”, mającym na celu rewitalizację rzeki Rega oraz jej dopływów. Spotkanie było też okazją do dyskusji i wymiany doświadczeń związanych z projektami poprawy migracji ryb.

Wody Polskie chcą inwestować w OZE

Państwowe Gospodarstwo Wody Polskie chcą zarabiać na odnawialnych źródłach energii. Jeszcze w tym roku instytucja zamierza stworzyć biznesplan.
css.php