Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Full 970 x 250

Wody Polskie

Wpisy

Wpisy

Niedobory wody coraz większym problemem dla Polski

Największe niedobory wody w Polsce notowane są w pasie centralnym – od Ziemi Lubuskiej, poprzez Wielkopolskę i Mazowsze, aż po Lubelszczyznę i część Pojezierza Mazurskiego. Jednak specjaliści alarmują, że obszar ten powiększa się i problem suszy dotyczy okresowo kolejnych miejsc na mapie Polski.

Wody Polskie: obserwujemy bardzo intensywną suszę

Najnowsze badania wskazują na niską wilgotność gleby i bardzo intensywną suszę atmosferyczną i rolniczą - wskazują Wody Polskie. Jak podkreślono, jeżeli nie zacznie padać, wiosną będzie tak samo.
video

Ruszają konsultacje rządowego planu przeciwdziałania skutkom suszy [WIDEO]

Przez pół roku w 15 polskich miastach odbywać się będą konsultacje społeczne dotyczące planu przeciwdziałania skutkom suszy.

NIK skontrolował Wody Polskie. Z powodu niejasności trzeba będzie powtórzyć kontrolę

Najwyższa Izba Kontroli przygotowywała w 2018 roku raport na temat działalności PGW Wody Polskie. Dotarła do niego "Rzeczpospolita".
Modern urban wastewater treatment plant

Rząd przyjął projekt nowelizacji Prawa wodnego

Rada Ministrów przyjęła projekt nowelizacji Prawa wodnego oraz niektórych innych ustaw, przedłożony przez ministra gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej. Celem zmian jest m.in. stabilizacja finansowa Wód Polskich.
Wiceminister środowiska Sławomir Mazurek oraz prezes firmy Abrys Magdalena Dutka podczas kongresu Envicon Water 2019video

Envicon Water 2019 oficjalnie rozpoczęty! [WIDEO]

W Warszawie rozpoczął się kongres Envicon Water 2019 - największe merytoryczne wydarzenie dla ekspertów branży wodociągowo-kanalizacyjnej. Z przedstawicielami samorządów i przedsiębiorstw wod-kan rozmawiają m.in. ministrowie, pracownicy Wód Polskich oraz inspektoratu ochrony środowiska.
css.php