1 / 3

Kieleckie przedsiębiorstwo wodociągowe podpisało umowę z Teatrem im. S. Żeromskiego w Kielcach. Dzięki współpracy uda się zorganizować warsztaty teatralne dla młodych, a teatr będzie promował zdrową kielecką wodę.

Umowę o współpracy między Wodociągami Kieleckim, Teatrem im. S. Żeromskiego i Stowarzyszeniem Przyjaciół Teatru im. S. Żeromskiego podpisano w czwartek 15 października w siedzibie teatru. Dzięki finansowemu wsparciu Stowarzyszenie zorganizuje warsztaty teatralne dla młodych. Teatr będzie promował zdrową kielecką wodę podczas niektórych wydarzeń teatralnych oraz prezentował logo Wodociągów Kieleckich. – Nie jesteśmy instytucją komercyjną, nie prowadzimy działalności handlowej, więc nie ma mowy o jakiejś wielkiej reklamie. Ale taki produkt, jak kielecka woda, jest dobry, więc zasługuje na poparcie – tłumaczyła p.o. dyrektora teatru Elżbieta Pędzik.

Ktoś może zapytać, co mają wspólnego wodociągi z teatrem. To pytanie oparte jest na fałszywej tezie. Takie spółki jak Wodociągi Kieleckie mają obowiązek wspierać kulturę. Służymy wszystkim mieszkańcom. To trzecia podobna umowa. Wspieramy już Zespół Inscenizacji Tanecznych przy WDK oraz Teatr Lalki i Aktora Kubuś. Namawiam inne instytucje i firmy, pójdźcie w nasze ślady, licytujcie się, kto da więcej – powiedział Henryk Milcarz, prezes Wodociągów Kieleckich.

Zadowolenia nie krył Grzegorz Strzelczyk, prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Teatru im. S. Żeromskiego. – Organizowaliśmy kiedyś warsztaty teatralne, ale musieliśmy zrezygnować z braku środków. A chętnych było dużo. Teraz będziemy mogli powrócić do tej inicjatywy – powiedział.

Wsparcie z Wodociągów Kieleckich pomoże też w uzyskaniu niezbędnego wkładu własnego do projektów teatralnych dofinansowywanych z źródeł zewnętrznych.

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj