Reklama

envicon 2023 ad1a

Wodociągi za darmo badają wodę ze studni

Wodociągi za darmo badają wodę ze studni
szp
16.02.2021, o godz. 13:43
czas czytania: około 1 minuty
1

Ruszyła akcja bezpłatnych badań wody z przydomowych studni dla gospodarstw domowych z terenu działania Sądeckich Wodociągów. Kilkudziesięciu właścicieli studni za darmo zbada jakość wody.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

AD1B_ARBENA1_31.08.23-02.03.24

Przedsięwzięcie ruszyło w poniedziałek 15 lutego i jest organizowane wspólnie z władzami Nowego Sącza, Starego Sącza oraz gmin: Korzenna, Nawojowa, Kamionka Wielka. Akcja potrwa do końca czerwca lub do wyczerpania się limitu ustalonego na 75 badań.

– Po raz piąty prowadzimy bezpłatne badania wody z przydomowych studni, na terenie działalności przedsiębiorstwa – powiedział Tadeusz Frączek, prezes zarządu Spółki Sądeckie Wodociągi. – Poprzez tego typu akcje chcemy uświadamiać mieszkańcom regionu jak duży wpływ na nasze zdrowie ma jakość wody, której używamy do celów spożywczych i higienicznych – podkreślił.

Inicjatywa ma wskazać na zagrożenia związane z korzystaniem wody ze studni, które są zlokalizowane w pobliżu szamb lub są źle zabezpieczone. W takiej wodzie znajdują się niekiedy bakterie z grupy coli lub też paciorkowce groźne dla naszego zdrowia. Taka wody nie nadaje się do spożycia. Ryzykowna – szczególnie dla dzieci – jest nawet kąpiel w niej.

Ostatnie badania wody prowadzone przez sądeckie wodociągi latach 2015-2018 wskazały, że woda z ponad 70 proc. przydomowych studni nie nadawała się do picia. Wówczas badaniami zostało objętych około 400 gospodarstw domowych.

„Alternatywą jest woda dostarczana przez przedsiębiorstwa wodociągowe. Jest na bieżąco badana i monitorowana. Woda Sądeckich Wodociągów spełnia najostrzejsze normy polskie i zagraniczne, co potwierdzają kontrole na bieżąco prowadzone m.in. przez sanepid” – podkreśla w komunikacie przedsiębiorstwo.

Kategorie:

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (1)


Grzegorz

Komentarz #127173 dodany 2021-02-17 09:28:41

Badanie wody ze studni do konieczność, ja swoją badam co jakis czas w sanepidzie. Zaczelo sie od brudnej wody w studni - za dużo żelaza i mangamu w wodzie, mamy do tego stacje uzdatniania, tak ze woda jest podłączona normalnie do domu i pijemy ją z kranu. Ale zeby cos takiego założyć, to najważniejsze jest badania i konsultacje z firma ,ktora sie na tym zna i profesjonalnie dobierze taki system. Ja polecam firme Klarsan, uzdatnią każdą wode

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.
Reklama

envicon 2023 ad1a

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Woda i ścieki
css.php
Copyright © 2023