Reklama

AD1A STIHL [01.05-24.05.2024]

Wodociągowcy apelują do rządu o ratowanie płynności sektora wod-kan

Wodociągowcy apelują do rządu o ratowanie płynności sektora wod-kan
mp
27.03.2020, o godz. 7:23
czas czytania: około 1 minuty
0

Epidemia koronawirusa wpływa negatywnie także na kondycję finansową sektora wodno-kanalizacyjnego. Izba Gospodarcza "Wodociągi Polskie" zwróciła się do premiera Mateusza Morawieckiego z apelem o wsparcie.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

ad1b Biuro Rozwoju Gdańska – rekrutacja [26.04.24-25.05.24]

Izba Gospodarcza Wodociągi Polskie zwróciła się do premiera Mateusza Morawieckiego z propozycjami wprowadzenia rozwiązań w zakresie organizacji systemów wodociągowych w kraju, aby zachować płynność finansową.

Organizacja postuluje o: przedłużenie o 6 miesięcy obowiązku legalizacji wodomierzy, wsparcie w finansowaniu działalności przedsiębiorstw wodno- kanalizacyjnych, pierwszeństwo w dostępie do usług telekomunikacyjnych.

Prezes Izby Dorota Jakuta w liście skierowanym do szefa rządu zwraca uwagę na brak rozwiązań służących wsparciu sektora wodno-kanalizacyjnego. W liście jako najważniejsze sprawy podano konieczność ochrony miejsc pracy podczas epidemii. Wiadomym jest, że finansowaniem wobec przedsiębiorstw wodno-kanalizacyjnych dysponować będzie wojewoda, natomiast niejasnym jest postępowanie wobec osób prawnych.

Izba zwraca także uwagę, że w Prawie o miarach warto zmienić zapis z „danego egzemplarza urządzenia pomiarowego” na ”danego typu urządzenia pomiarowego według załączonego wykazu”, co ma umożliwić bardziej elastyczny zakres działań. Kolejną potrzebą jest umożliwienie odstąpienia od składania wniosków w celu legalizacji urządzeń pomiarowych.

Wprowadzenie nowych zmian ma umożliwić sprawne funkcjonowanie strategicznych dla gospodarki i bezpieczeństwa kraju przedsiębiorstw wodno-kanalizacyjnych w trakcie czasu epidemii koronawirusa, w zakresie dostaw wody oraz odbioru ścieków.

Koronawirus a ścieki. Co zrobić, aby zminimalizować ryzyko?

Źródło: Portal Samorządowy

Udostępnij ten artykuł:

Reklama

baner poziomy technologie wod-kan webinarium 23 maja [06.05-23.05.24]

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.
Reklama

ad1d MBP [12.04-27.05.24]

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.
Reklama

baner poziomy MAGAZYNOWANIE ODPADÓW webinarium 27 maja [06.05-27.05.24]

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Woda i ścieki
css.php
Copyright © 2024