Wiosną wznowione zostaną prace przy budowie kanalizacji sanitarnej w Wodzisławiu Śląskim w dzielnicy Radlin II od ulicy Rybnickiej do Remizy. Jest już wyłoniony nowy wykonawca robót budowlanych. Umowa została podpisana, a przewidywany czas rozpoczęcia robót, to wiosna 2012 roku.

W maju 2011 roku ze względu na wielomiesięczne opóźnienia, Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji podjęło decyzję o wypowiedzeniu kontraktu z poprzednim wykonawcą robót budowlanych. W celu dokończenia prac ogłoszony został nowy przetarg. Do zamawiającego wpłynęło 15 ofert. Za najkorzystniejszą uznano ofertę złożoną przez konsorcjum firm Biuro Techniczno-Handlowe EMP-TERMO (lider) z Przeworska oraz Usługowy Zakład Wod-Kan-Gaz Józef Lis (partner) również z Przeworska. Przed nowym wykonawcą duże wyzwanie. Ma on wybudować kanalizację sanitarną o długości ok. 19,5 km w całości lub części ulic: Chrobrego, Letniej, Radlińskie Chałupki, Ziemowita, Radlińskiej, Kokoszyckiej, Żwirowej, Kosynierów, M.C. Skłodowskiej, Pogodnej, Zbożowej, Wysokiej, Gołębiej. Termin wykonania to 25 miesięcy od podpisania umowy.

Duży postęp prac widoczny jest przy budowie sieci kanalizacji sanitarnej i deszczowej w innych częściach miasta. Ekipy budowlane wykorzystują sprzyjającą pogodę i bez przerwy prowadzą prace na kontraktach. Aktualnie roboty prowadzone są:
– w dzielnicy Nowe Miasto i Stare Miasto na ulicach: Pośpiecha, Ogrodowej i Daszyńskiego,
– w dzielnicy Jedłownik i Karkoszka na ulicach: Czyżowickiej, Żwirki i Wigury, Wolności i Pszowskiej,
– w dzielnicy Radlin II – cz.2 (od ronda do granicy z Radlinem) na ulicy: J. Dąbrowskiego.

Szacuje się, że prace przy budowie sieci kanalizacyjnej w Wodzisławiu Śląskim zakończą się w połowie 2014r.

Kanalizacja budowana jest w ramach Projektu „Ochrona wód dorzecza Górnej Odry w zlewni oczyszczalni ścieków Karkoszka II w Wodzisławiu Śląskim”, który jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Infrastruktura i Środowisko. W wyniku realizacji tego przedsięwzięcia na terenie: Wodzisławia Śląskiego, Radlina, Marklowic i Gorzyc łącznie powstanie 126 km sieci kanalizacji sanitarnej oraz 10 przepompowni ścieków. Inwestycja wpłynie na poprawę stanu środowiska naturalnego. Dzięki budowie kanalizacji w aglomeracji Wodzisław Śląski znikną przydomowe szamba, a nieczystości przestaną wpadać do lokalnych rzek i potoków.

źródło: wodzislaw-slaski.pl

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj