Zarząd województwa małopolskiego rozstrzygnął konkurs dla organizacji pozarządowych na projekty z dziedziny ekologii i ochrony zwierząt oraz ochrony dziedzictwa przyrodniczego. Wybrano do realizacji 16 zadań, które łącznie otrzymają 453 tys. zł.

Wśród dofinansowanych projektów są m.in. warsztaty uczące prawidłowej segregacji, szkolenia on-line, eko-pikniki oraz internetowe kampanie edukacyjne, które będą realizowane przez organizacje pożytku publicznego na obszarze województwa małopolskiego.

Jak przypomniał wicemarszałek Małopolski Tomasz Urynowicz, był to pierwszy tego typu konkurs ogłoszony przez zarząd województwa – cieszył się dużą popularnością. Do dofinansowania zgłoszono 28 ofert wydarzeń z całego regionu, z których 16 zostało przyjętych do realizacji.

„Różnorodność przyjętych do realizacji wydarzeń pozwala wierzyć, że troska o środowisko stała się dla mieszkańców Małopolski naprawdę ważna. Co więcej, zwracamy uwagę już nie tylko na potrzebę walki o czyste powietrze, ale także na problem odpadów czy pragnienie życia wśród zieleni” – zaznaczył Urynowicz.

Czytaj więcej

Skomentuj