Jeszcze w piątek, 23 grudnia zarząd województwa śląskiego przyjął regionalny plan gospodarki odpadami i przesłał go do zaopiniowania przez Ministerstwo Środowiska. To ostatni z wojewódzkich planów, który czekał na utworzenie.

W piątek, 23 grudnia informowaliśmy, że cały czas brakuje WPGO dla województwa śląskiego. Sytuacja uległa jednak zmianie. Jeszcze tego samego dnia zarząd województwa przyjął swój plan gospodarki odpadami i przesłał go do zaopiniowania przez Ministerstwo Środowiska.

Skąd opóźnienie w przygotowaniu planu? Członek zarządu województwa śląskiego Henryk Mercik plan wymagał od samorządu “bardzo wytężonej pracy”.

Czytaj także >>> Stracimy 4 mld zł z UE na gospodarkę odpadami? Cały czas brakuje WPGO dla woj. śląskiego

Mercik wyjaśniał, że na opóźnienie złożyło się skomplikowanie regionu, trwające do połowy grudnia konsultacje oraz opóźnienia w przyjęciu Krajowego Planu Gospodarki Odpadami (KPGO).

Henryk Mercik odniósł się także do groźby utracenia unijnych pieniędzy w związku z opóźnieniem prac nad WPGO. Przypomniał, że najpierw to krajowy plan został przesunięty o siedem miesięcy. – Siedem miesięcy opóźnienia po stronie ministerstwa. To my bardzo przyspieszyliśmy, bo staraliśmy się zrobić naszą pracę dobrze. Uważam, że tych pieniędzy nie stracimy, tylko trzeba będzie je szybciej wydawać – zaznaczył Mercik.

Źródła: money.pl, wyborcza.pl

Czytaj więcej

2 Komentarze

  1. W dniach 27-29 grudnia br. uchwalone zostały przez Sejmiki – WPGO dla województw: zachodniopomorskiego, warmińsko-mazurskiego i pomorskiego

Skomentuj