Reklama

AD1A KUBOTA [02.09-30.09.24]

Wrocław: czas na deratyzację

Wrocław: czas na deratyzację
04.11.2013, o godz. 8:37
czas czytania: około 2 minut
0

Jesienią gryzonie szukają miejsc pozwalających przetrwać im zimę w cieple i z dostępem do pożywienia. Zaczynają więc coraz liczniej pojawiać się na terenie nieruchomości. Jest to zatem najlepszy czas na przeprowadzenie deratyzacji. Tak stanie się m.in. we Wrocławiu.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

AD1B KUBOTA [02.09-30.09.24]

– Zgodnie z Regulaminem utrzymania czystości i porządku we Wrocławiu, obowiązkową deratyzację przeprowadza się dwa razy w roku – od 15 marca do 1 kwietnia i od 15 listopada do 1 grudnia – mówi Joanna Małaszuk, kierownik działu gospodarki odpadami komunalnymi Wydziału Środowiska i Rolnictwa UM. Pamiętać należy jednak, że dwa tygodnie wiosną i jesienią, nie zwalnia właścicieli nieruchomości od doraźnych deratyzacji. – Jeżeli na terenie pojawią się gryzonie a w szczególności szczury, to odpowiednie czynności należy przeprowadzić niezwłocznie – dodaje Joanna Małaszuk.

Obowiązkowej deratyzacji podlegają nieruchomości, na których zlokalizowane są: budynki wielolokalowe podpiwniczone, lokale gastronomiczne, obiekty handlowe branży spożywczej, magazyny żywności i płodów rolnych, gospodarstwa rolne i hodowlane, zakłady przetwórstwa żywności, szpitale, hotele, internaty, domy akademickie, bursy, obiekty, w których prowadzone jest zbiorowe żywienie, wolnostojące komórki i pomieszczenia gospodarcze przynależne do zabudowy wielolokalowej, obiekty, w których prowadzona jest działalność w zakresie zbierania lub przetwarzania odpadów, schroniska dla zwierząt i ogród zoologiczny, a także sieć kanalizacji sanitarnej grawitacyjnej o średnicy od 500 mm, przebiegającą w 8 obrębach geodezyjnych w centrum miasta i teren Fosy Miejskiej.

Miasto przypomina, że poza przeprowadzaniem deratyzacji każdy mieszkaniec Wrocławia może wpływać na zmniejszenie populacji szczurów poprzez przestrzeganie podstawowych zasad czystości i porządku:
– wrzucanie odpadów, w szczególności resztek jedzenia, do pojemników, a nie obok,
– utrzymywanie miejsc gromadzenia odpadów w należytym stanie porządkowym i sanitarnym,
– zamykanie klap w pojemnikach na odpady,
– niedokarmianie ptaków i kotów wolnożyjących w miejscach dostępnych dla szczurów.


Tagi:

Kategorie:

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.
Reklama

AD1A Forum Recyklingu 2024 [04.07-14.10.24]

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.
Reklama

ad3b zm MSO [12.08-16.10.24]

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do
css.php
Copyright © 2024