Właściciele domów jednorodzinnych we Wrocławiu mogą otrzymać nawet 2 tys. zł na budowę przyłącza kanalizacyjnego.

– Warto zrezygnować z szamba i podłączyć posesję do miejskiej kanalizacji – przekonuja urzednicy magistratu. – Za odbiór metra sześciennego ścieków z kanalizacji płacimy 3.95 zł. Tymczasem koszt wywozu takiej samej ilości szamba może kosztować nawet 20 zł.

Właściciele nieruchomości wyposażonych w bezodpływowe zbiorniki mają obowiązek podłączyć swoje posesje do sieci w terminie do 12 miesięcy od dnia oddania jej do użytku. – Brak działania może się wiązać z przykrymi konsekwencjami prawnymi i finansowymi – czytamy na stronie internetowej Urzędu MIasta. – Zgodnie z przepisami właściciele nieruchomości we własnym zakresie pokrywają koszty projektu i budowy przyłącza kanalizacyjnego. Są one uzależnione od długości budowanego przyłącza. Wydatki związane z budową przyłącza można zmniejszyć wybierając wspólnie z sąsiadami jednego projektanta i wykonawcę.

Aby pomóc mieszkańcom Urząd Miejski dofinansowuje budowę przyłącza. Miasto uruchomiło specjalną bezzwrotną dotację, dzięki której na budowę przyłącza można otrzymać nawet 2 tys. zł. Wnioski o dotację można składać w Wydziale Środowiska i Rolnictwa Urzędu Miejskiego Wrocławia przy ul. Bogusławskiego 8,10 (pok. 505). Bliższe informacje można uzyskać pod numerem 71 777 91 32.

źródło: wroclaw.pl

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj