Żywe choinki pomału tracą już swoją świetność. Gdy igły opadają i trzeba pozbyć się drzewka z domu, można je zostawić w punkcie zbiórki akcji “Energetyczna Choinka”. Bożonarodzeniowe symbole ogrzeją wrocławian a uzyskane pieniądze wspomogą Przylądek Nadziei.

W zeszłym roku podczas pierwszej edycji akcji udało się zebrać 12 ton choinek. Drzewka te zostały przerobione na biomasę i posłużyły do wytworzenia zielonego ciepła i zielonej energii elektrycznej, dzięki której powstaje znacznie mniej zanieczyszczeń.. Pieniądze, które uzyskano ze spalenia choinek – 10 tys. zł – przekazano Fundacji Ekorozwoju. Drzewka zbierane były razem z odpadami wielkogabarytowymi na wielu wrocławskich osiedlach i dzięki tej akcji nie trafiły na składowisko.

– Dzięki akcji wiele tysięcy choinek zamiast trafić na wysypisko zostanie wykorzystanych do produkcji zielonej energii – mówi Jacek Wardaszko, rzecznik prasowy KOGENERACJI S.A. "Pieniądze uzyskane dzięki spaleniu choinek przekażemy na zakup wyposażenia dla Przylądka Nadziei, nowej siedziby Kliniki Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej" tłumaczy Wardaszko.

W tym roku, aby włączyć się w akcję należy do jednego z punktów zbierania drzewek. Na terenie Wrocławia będą rozstawione oznakowane kontenery, do których będzie można wrzucać świąteczne drzewka. Dodatkowo firma WPO ALBA będzie zbierać choinki spod wiat śmietnikowych z obsługiwanych przez siebie rejonów Wrocławia. Drzewka można również oddać do punktu zbiórki odpadów spółki Ekosystem przy ul. Michalczyka 23. 

źródła: wroclaw.pl


UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj