Reklama

AD1A Targi Norymberga S.C. [20.05-28.06.24]

We Wrocławiu uruchomiono wypożyczalnię hulajnóg elektrycznych

We Wrocławiu uruchomiono wypożyczalnię hulajnóg elektrycznych
sm
21.10.2018, o godz. 19:05
czas czytania: około 1 minuty
0

We Wrocławiu wystartowała wypożyczalnia hulajnóg elektrycznych. To pierwsze miasto w Polsce, które ma taką ofertę. Minuta jazdy kosztuje 50 groszy.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

ad1B KUBOTA [17.05-16.06.24]

Projekt wdrożyła we Wrocławiu firma Lime. Jest to amerykański startup wspierany przez Google i Ubera pozwalający na wypożyczanie elektrycznych hulajnog w kilkudziesięciu miastach w Stanach Zjednoczonych, m.in. w San Francisco i Los Angeles, a także w Mexico City, Berlinie, Frankfurcie, Madrycie, Paryżu, Wiedniu, Zurychu czy w czeskiej Pradze.

Od czwartku 18 października hulajnogi można wypożyczać we Wrocławiu. Jest ich na razie kilkadziesiąt, ale w wypadku wzrostu zapotrzebowania użytkowników firma zapowiada, że będzie w stanie rozbudować flotę.

Hulajnogi elektryczne wypożycza się za pomocą aplikacji Lime zainstalowanej w telefonie. Ich obsługa jest bardzo prosta. Mają przycisk do przyspieszania i dwa hamulce, jeden do obsługi ręką, drugi – nogą. Przejazd kosztuje 2 zł za start i 50 gr za każdą minutę użytkowania. Hulajnogi są zbierane na noc i rano rozstawiane w wyznaczonych miejscach ponownie.

Na jednym ładowaniu można przejechać 70 km. Hulajnogi można zostawiać w dowolnym miejscu w mieście.

Nie wiadomo jeszcze, czy hulajnogi będą dostępne zimą. Zależy to od pogody. Jeśli nie będzie mrozów, dużych opadów śniegu czy deszczu, to nadal będzie można z nich korzystać.

Firma Lime prowadzi rozmowy z innymi polskimi miastami o uruchomieniu swoich usług “hulajnogowych”, m.in. w Warszawie, Poznaniu, Łodzi, czy Gdańsku.

Kategorie:

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Elektromobilność
css.php
Copyright © 2024