Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta wybrał wykonawcę nowej drogi rowerowej na ul. Traugutta. Dzięki niej rowerzyści nie będą musieli jechać jezdnią lub chodnikiem od Fosy do placu Społecznego. Cykliści skorzystają z niej na wiosnę.

Przetarg na budowę nowej drogi rowerowej na ul. Traugutta wygrała firma Elektrotim z Wrocławia. Za swoje usługi zaproponowali ponad 707 tys. zł. W ciągu kilku najbliższych dni zostanie podpisana umowa z wykonawcą – zapewniają pracownicy Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta. Od tego momentu Elektrotim będzie miał 4 miesiące na wybudowanie nowej drogi.

Nowa ścieżka rowerowa na ul. Traugutta ułatwi przejazd w kierunku pl. Społecznego cyklistom zjeżdżającym ze wzgórza Partyzantów, czy jadącym z centrum ul. Oławską. Rozpocznie się ona na wysokości przejścia Oławskiego po stronie Fosy. Wytyczona zostanie częściowo na chodniku i zieleńcu wzdłuż Oławskiej i Traugutta. Koniec będzie mieć na wysokości nowego budynku ASP. Dzięki tej inwestycji powstaną dwa przejazdy rowerowe na skrzyżowaniu z Podwalem i Krasińskiego a pl. Społecznym.

Prace rozpoczną się wciągu kilku tygodni najbliższych tygodni. Jednak najpierw na placu budowy pojawią się archeolodzy. – Inwestycja znajduje się na terenie średniowiecznej osady. Szacujemy, że prace archeologiczne mogą zająć około miesiąca – informuje Ewa Mazur rzeczniczka ZDIUM.

Udogodnienia dla rowerzystów szykują się również na ul. Trzebnickiej. Tu od pl. Św. Macieja do pl. Powstańców Wielkopolskich z jezdni zostaną wytyczone pasy rowerowe. – Obecnie trwa projektowanie zmian. Rozpoczęcia prac możemy spodziewać się na początku przyszłego roku – informuje rzeczniczka ZDiUM. Dzięki inwestycji zyskają też kierowcy, bo na Trzebickiej pojawi się nowa nawierzchnia.


UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj