Po trwającej niemal 10 miesięcy przebudowie skwer przed kościołem św. Bonifacego odzyskał historyczny, nadany w latach dwudziestych minionego stulecia, podział na trzy sektory.

Wschodni z Pomnikiem Zesłańców Sybiru zmienił się najmniej. Prace polegały tam głównie na odrestaurowaniu pomnika i wymianie oświetlenia. W części środkowej powstała strefa wypoczynku i rekreacji, a w niej między innymi stoliki z siedziskami do gry w warcaby. Sektor zachodni, od strony ulicy Łowieckiej, to strefa wypoczynku z placem zabaw dla dzieci oraz ścieżką rowerową biegnącą od strony kościoła św. Bonifacego. Trochę dalej, przy samej Łowieckiej, powstał teren spacerów z psami oraz ogrodzona psia toaleta.

– Rewitalizując miasto zdajemy sobie sprawę z ogromnej roli, jaką pełnią dla mieszkańców miejsca, w których można spędzać czas na świeżym powietrzu – tłumaczył Adam Grehl, wiceprezydent Wrocławia.

Prace na ponadhektarowym skwerze prowadzone były przez Zarząd Zieleni Miejskiej. Koszt to ponad 2 mln zł., z czego 1,4 mln zł. stanowiło dofinansowanie ze środków unijnych.

źródło: wroclaw.pl

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj