Sześć podwórek – grunty stanowiące własność miasta – na wrocławskim Nadodrzu zaczyna się zmieniać. Zarząd Zasobu Komunalnego rozpoczął ich rewitalizację za pieniądze z Unii Europejskiej i z budżetu gminy.

Także na podwórko pomiędzy Placem Staszica oraz ulicami Chrobrego św. Wincentego wjechał już ciężki sprzęt do rozbiórek i robót ziemnych.

Podwórza z programu unijnego to miejsca tereny niełatwe do zagospodarowania; są wprawdzie niemałe powierzchniowo, ale nieregularne, podzielone budynkami i garażami. Mimo to projekty przewidują zrealizowanie wszystkich funkcji: będą miejsca wypoczynku z ławkami, place zabaw z wyposażeniem, boiska i miejsca do rekreacji sportowej. Powstaną oczywiście ciągi komunikacyjne i chodniki, zostaną zbudowane także nowe, estetyczne wiaty śmietnikowe oraz wygrodzone psie toalety. Pojawi się bogata różnorodna zieleń, a podwórka będą oświetlone i monitorowane.

Ta część miasta została objęta projektem Poprawa jakości życia na obszarze wsparcia. Przedsięwzięcie to kosztuje łącznie ponad 14,5 mln złotych. 70% pieniędzy pochodzi ze środków unijnych, 30% z budżetu Gminy Wrocław. Remonty mają zostać ukończone w ciągu dwóch lat. Przez kolejnych pięć lat gmina będzie na odnowionych terenach utrzymywać i pielęgnować zieleń.

Renowacji zostaną poddane również podwórka pomiędzy ulicami Słowiańską, Roosevelta i Jedności Narodowej, a także Rydygiera, Chrobrego, Jagiellończyka i Paulińską oraz św. Wincentego, Chrobrego, Jagiellończyka i Rydygiera, i wreszcie, św.Macieja, Paulińską, Henryka Brodatego i Rydygiera. 

źródło:

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj