Rusza wyczekiwana przebudowa na Psim Polu we Wrocławiu. Ulica Krzywoustego zyska równą nawierzchnię, powstaną chodniki, ścieżki rowerowe, oświetlenie, a obecny przystanek komunikacji zamieni się w rynek z małą architekturą i zielenią. W miejscu “blaszaka” powstanie rondo.

Przebudową zajmie się SKANSKA S.A., która od podpisania umowy (22 marca 2012 r.) ma 20 miesięcy na wykonanie zadania. Koszt remontu wynosi 20 846 845 zł. "W najbliższych dniach uzgodnimy organizację ruchu na czas wykonywanych robót i przejmiemy teren. Pierwsze prace rozpoczną się w kwietniu." – mówi Bogdan Rytwiński reprezentujący wykonawcę. "Będziemy się starali, aby remont był jak najmniej uciążliwy, jednak warunki w tym miejscu są trudne, jezdnia na ul. Krzywoustego jest bardzo wąska, na pewno nie obejdzie się bez utrudnień" – dodaje.   

W miejscu, gdzie krzyżują się ulice Krzywoustego, Kiełczowska i Bierutowska zostanie wybudowane rondo. "Blaszak" na zawsze zniknie, a kupcy przeniosą się do nowej hali na ul. Sycowskiej. Mieszkańcy przez najbliższe 20 miesięcy muszą spodziewać się utrudnień, jednak jest to jeden z najbardziej wyczekiwanych remontów w mieście.

Psie Pole zyska także reprezentacyjne miejsce. W centralnej części, wśród w większości odrestaurowanych już kamienic, pojawi się atrakcyjna przestrzeń z fontanną, zielenią i małą architekturą.

Plac zostanie wyłożony granitowymi płytami z elementami kolorowego kamienia, pojawią się ławki, oświetlenie, fontanna, rzeźby, symboliczne figurki psów oraz miejsce na świąteczną choinkę.

Przebudowę nadzorują Wrocławskie Inwestycje. Zakończenie prac zaplanowano w listopadzie 2013 roku.

źródło: wroclaw.pl

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj