Dziś rusza drugi sezon Wrocławskiego Roweru Miejskiego. Do dyspozycji cyklistów będzie 200 rowerów na 26 stacjach.

Wrocławski Rower Miejski to system bezobsługowych wypożyczalni rowerów. W 2011 system WRM miał ponad 20 tysięcy użytkowników, a z rowerów skorzystano ponad 100 tysięcy razy. W tym roku na początek sezonu do dyspozycji cyklistów będzie 200 rowerów na 26 stacjach (w 2011 rowerów było 140), z czego 17 stacji to stacje miejskie, 8 nowych to stacje sponsorskie czyli sponsorowane przez instytucje czy firmy.

O planach na przyszłość operator systemu – firma Nextbike – nie chce na razie mówić.  – Chcemy, aby rowery były w doskonałym stanie, a system dział dobrze pod względem technicznym i obsługi klienta – mówi Joanna Mendelska przedstawiciel operatora.

Zasada działania wypożyczalni jest prosta. Wystarczy zarejestrować się w systemie (co można zrobić m.in. przez stronę www.nextbike.pl) i zapłacić 1 złoty opłaty startowej. System jest otwarty, tzn. korzystać z niego może każdy (osoby poniżej 18 lat muszą spełnić dodatkowy warunek w postaci zgody rodziców bądź opiekunów prawnych na korzystanie z WRM).

Rowery mają służyć głównie do krótkich przejazdów, co przekłada się na cennik, który na razie nie uległ zmianie. Pierwsze dwadzieścia minut jazdy jest bezpłatnych, od 20 do 60 minut – 2 zł, każda kolejna godzina – 4 zł. Rower można wypożyczyć maksymalnie na 12 godzin. Lista stacji dostępna jest na stronie www.nextbike.pl

źródło: wroclaw.pl

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj