Na wrocławskim Rynku pojawiła się pierwsza stacja rowerowa systemu Wrocławski Rower Miejski (WRM).

Do czasu uruchomienia systemu WRM będzie to stacja pokazowa, a zaparkowane w niej  rowery będą brały udział w różnych wydarzeniach i imprezach, aby jak najlepiej przybliżyć mieszkańcom, turystom i innym potencjalnym użytkownikom zasady oraz warunki działania i użytkowania całego systemu WRM.

W maju zaplanowano Dzień Otwarty WRM, w czasie, którego będzie można przetestować rower miejski oraz otrzymać mapkę stacji WRM wraz ze skróconą instrukcją użytkowania.

Przez cały maj system będzie instalowany oraz testowany. Obecnie jest już 17 stacji rowerowych wraz ze 140 rowerami, natomiast 6 dodatkowych stacji z rowerami pojawi się dzięki współpracy z różnymi firmami innymi z Arkadami Wrocławskimi, Pasażem Grunwaldzkim czy firmą Stamm. Współpraca ta polega na dzierżawieniu od firmy Nextbike Polska powierzchni reklamowej na rowerach miejskich oraz terminalach stacji systemu WRM.

Nextbike Polska, jako operator zajmuje się pełną obsługą systemu WRM: jego utrzymaniem oraz serwisowaniem. System z założenia będzie czynny przez 9 miesięcy w roku od marca do listopada. W praktyce z rowerów będzie można korzystać tak długo (lub tak szybko), jak pozwolą na to warunki atmosferyczne.

Główne zasady działania, w tym wykorzystanie karty miejskiej jako identyfikatora są objaśnione w instrukcji, która będzie dostępna na każdej stacji oraz mapie stacji WRM.

źródło: wroclaw.pl

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj