Już wkrótce rozpocznie się rewitalizacja bulwarów Xawerego Dunikowskiego oraz Marii i Lecha Kaczyńskich we Wrocławiu. – Wrocław odzyska prawie kilometrowy fragment nabrzeża Odry. Będzie to miejsce, gdzie usiądziemy przodem do rzeki, odpoczniemy i pospacerujemy – przekonuje wiceprezydent Wrocławia Maciej Bluj.

Projekt obejmuje obszar między mostem Grunwaldzkim a Piaskowym i zakłada powstanie szeregu rozwiązań zachęcających mieszkańców miasta do wypoczynku nad rzeką. Po rewitalizacji pod mostem Pokoju pojawi się bezkolizyjne przejście. Będzie to pływająca platforma, składająca się z sześciu pontonów (demontowanych na czas podwyższonego poziomu Odry), dzięki czemu możliwe stanie się przechodzenie między bulwarami Dunikowskiego a Kaczyńskich. Pomiędzy bastionami Ceglanym a Piaskowym zostaną wybudowane amfiteatr z zejściem do Odry i przystań turystyczna. Przy Zatoce Gondoli stanie sześć rzeźb Magdaleny Abakanowicz. Na tyłach urzędu wojewódzkiego pojawi się pufa miejska, na której będzie można wygodnie odpocząć, obserwując Odrę. Wybudowana zostanie przystań pasażerska, gdzie zacumują statki wycieczkowe. Na rewitalizowanym bulwarze Dunikowskiego pojawi się sporo zieleni i ścieżek do spacerowania. Zostaną posadzone 94 drzewa – 39 lip srebrzystych i 31 klonów. Nasadzenia pojawią się także przy bulwarze Bartla. Projekt zakłada, by przed głównym wejściem do ASP powstała przestrzeń do wydarzeń kulturalnych. Inwestycja ma ruszyć na początku br.

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

1 Komentarz

  1. Wg. publikacji z Gazety Wrocławskiej z 2016 r. cytat : “…..Pomiędzy bastionem Ceglanym a Piaskowym powstał amfiteatr z zejściem do rzeki i przystań turystyczna m.in. dla kajaków czy małych łódek”. Niestety jak się okazuje w praktyce zejście do łódek i kajaków jest mocno utrudnione a wręcz niemożliwe . bo betonowy brzeg w tym miejscu ma ok 70 cm do lustra wody . co znaczy, ze jest wielokrotnie za wysoki. Oprócz jest wykonany od strony wody z szorstkiego nieodeskowanego betonu , który uszkadza małe łódki i kajaki. Podobne utrudnienia są przy Bulwarze Kaczyńskich, itd . gdzie także jest za wysoko nie da się normalnie wysiąść z kajaka.
    Poza tym m.in na Bulwarze Kaczyńskich goszczą codziennie smakosze alkoholi , którzy pozostawiają po sobie licznie opróżnione puszki i butelki i nikt tego nie sprząta !.

Skomentuj