Trwa nabór wniosków dotyczących bilateralnych projektów w ramach Programu Operacyjnego PL04 pn.: „Oszczędzanie energii i promowanie odnawialnych źródeł energii”.

Organizacje mogą otrzymać dotacje pokrywające do 100% kosztów projektu. Beneficjentami są organizacje zrzeszające/działające na rzecz jednostek samorządu terytorialnego, a także związków i partnerstw miast, gmin, powiatów i regionów oraz organizacji samorządu gospodarczego. Do dofinansowania kwalifikują się projekty, które przyczynią się do wymiany doświadczeń, wiedzy, technologii i najlepszych praktyk pomiędzy beneficjentami a organizacjami z państw darczyńców. Minimalna kwota dofinansowania dla jednego projektu wynosi 763 824,45 zł, zaś maksymalna to 1 527 648,89 zł. Nabór trwa do 30 września 2015 r.

W związku z trwającymi naborami Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej zaprasza na bezpłatne spotkania informacyjne adresowane do podmiotów zainteresowanych złożeniem wniosków bilateralnych. Spotkania informacyjne odbędą się w dniach:  16 września 2015 r. (środa) – spotkanie dla organizacji samorządu gospodarczego, a także  17 września 2015 r. (czwartek) – spotkanie dla organizacji zrzeszających/działających na rzecz jednostek samorządu terytorialnego oraz związków i partnerstw miast, gmin, powiatów i regionów. Miejscem spotkań będzie siedziba Funduszu przy ul. Brackiej 4 w Warszawie (sala konferencyjna, godz. 11.00 – 13.00).

Szczegóły spotkania wraz z formularzami zgłoszenia znajdują się tutaj.

Czytaj więcej

Skomentuj