Ruszyła kolejna odsłona gdańskiego programu „Wspólne podwórko”. Z każdą edycją rośnie zainteresowanie udziałem w programie, rośnie też pula wsparcia miasta dla gdańszczan, którzy na lepsze zmieniać chcą swoje najbliższe otoczenie.

Program „Wspólne podwórko”, który realizowany jest od 2014 r., jest formą wsparcia dla wspólnot mieszkaniowych oraz współwłaścicieli nieruchomości, którzy posiadają wydzierżawione od gminy podwórko i chcą je zrewitalizować. – To mieszkańcy decydują o tym w jaki sposób chcą zaaranżować swoją sąsiedzką przestrzeń. Zadaniem programu jest pomoc w realizacji tych zamierzeń. Co ważne, służymy nie tylko wsparciem finansowym, ale także merytorycznym – informuje zastępca prezydenta Gdańska ds. polityki komunalnej – Piotr Grzelak. W nowej edycji miasto planuje przeznaczyć na ten cel 1,5 mln zł.

Do programu można przystąpić do 29 lutego 2016 r., składając wymagane dokumenty. Szczegóły znajdują się na stronie internetowej Gdańskiego Zarządu Nieruchomości Komunalnych www.gznk.pl w zakładce „Wspólne podwórko- regulacje prawne”.

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj