Zarząd Infrastruktury i Transportu w Krakowie przymierza się do budowy kolejnych wybiegów dla psów. W tym roku na ten cel zapisano w budżecie miasta 500 tys. złotych. Pierwszy z wybiegów miałby powstać w rejonie węzła drogowego ulic Balickiej i Armii Krajowej.

W minionych latach na terenie Krakowa powstały trzy wybiegi dla czworonogów. Pierwszy z nich, w dzielnicy III, został zrealizowany jako duży ogrodzony obiekt z pełną infrastrukturą dla właścicieli psów i samych zwierząt. Drugi wybieg zlokalizowany w parku przy al. Pokoju był formą minimalistyczną – ograniczono się do wyznaczenie w otwartej przestrzeni miejsca oraz wyposażenia go w kosze na psie odchody. Kolejny z wybiegów – przy ulicy Opolskiej – powstał w oparciu o opinie mieszkańców użytkujących takie miejsca. Teren został ogrodzony i wyposażono go w podstawowe elementy małej architektury.

Właśnie w takim systemie będą zakładane kolejne krakowskie wybiegi dla psów. Środki zapisane w budżecie na ten cel w wysokości 500 tys. złotych pozwolą na realizację 10 takich miejsc. Lokalizacje pod wybiegi wskazały rady dzielnic. ZIKiT dysponuje też wynikami przeprowadzonej dwa lata temu ankiety, w której mieszkańcy wskazywali najlepsze miejsca pod zakładanie przestrzeni dla czworonogów. Pierwszy z wybiegów powstanie w dzielnicy VI, przy węźle drogowym ulic Balicka i Armii Krajowej.

Ekorozwój Kraków 300 x 250

Oprócz działań inwestycyjnych, miasto prowadzi też akcje edukacyjne, które mają przypomnieć mieszkańcom – właścicielom czworonogów o spoczywającym na nich obowiązku sprzątania po ich pupilach. Od 2009 roku Miasto prowadziło kampanię społeczną „Czysta przyjemność”, zainicjowaną przez komendanta Straży Miejskiej. Obecnie realizowana jest też akcja „Stop Okupacji Krakowa”.

źródło: krakow.pl

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj