Zanieczyszczenie powietrza, stres, wysoki poziom hałasu – to problemy, z którymi borykają się miasta w każdym regionie Polski. Trwający Tydzień Zrównoważonego Transportu to zdecydowana odpowiedź na negatywne skutki ciągle wzrastającego ruchu samochodowego.

Hasło tegorocznej kampanii Ministerstwa Środowiska brzmi "Wybierz wygodną alternatywę! Nie zamykaj się w samochodzie!". Kampania to doskonała okazja dla władz lokalnych do testowania i wprowadzania innowacyjnych rozwiązań skutkujących poprawą komunikacji publicznej, pieszej i rowerowej. To możliwość promocji miasta jako miejsca przyjaznego środowisku naturalnemu oraz poprawie życia mieszkańców i zwiększenia atrakcyjności miasta.

Przywiązanie Polaków do samochodu nie przeszkadza im w dostrzeganiu  korzyści wynikających z rezygnacji z niego na krótkich dystansach. Wśród nich jako najważniejsze wymieniają zdrowie oraz finanse.

Z okazji kampanii zaprzyjaźniony portal ZielonaLekcja.pl zaprasza do konkursu. Należy podać siedem powodów, dla których warto zrezygnować z samochodu i wysłać swoje na adres: konkurs@zielonalekcja.pl. Zgłoszenia są przyjmowane do 22 września br. Piętnastu autorów najoryginalniejszych propozycji otrzyma pakiety gadżetów złożone z lampki rowerowej, opaski odblaskowej, krokomierza i frisbee. 

 

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj