II Kongres Energetyki Obywatelskiej
- To event minęło.
Wydarzenie Nawigacja
Seria epizodów smogowych ostatniej zimy otworzyła oczy polskiej opinii publicznej i decydentów oraz wywołała wreszcie gorącą dyskusję nt. przyczyn fatalnej jakości powietrza w Polsce. i ponoszonych w związku z tym kolosalnych kosztów społecznych. Kolejne samorządy, nie czekając na regulacje krajowe, wprowadzają uchwały antysmogowe, często ponad podziałami politycznymi, regulujące czym, w czym i do kiedy wolno palić w domowych kotłach i piecach.
- Jak jednak zachęcić kilka milionów Polaków do termomodernizacji i wymiany źródeł ciepła, gdy 70% domów w Polsce jest ocieplonych słabo lub wcale?
- Jak wesprzeć i umożliwić to tym rodzinom, których na to w żaden sposób nie stać?
- Jak z podobnymi wyzwaniami radzą sobie różne regiony Polski i nasi sąsiedzi zza południowej i zachodniej granicy?
- Jakie są możliwości adaptacji podobnych rozwiązań w Polsce? Instrumenty możliwe, pożądane, planowane.
Już 1 grudnia, na II Ogólnopolskim Kongresie Energetyki Obywatelskiej w gronie przedstawicieli rządu, samorządów, parlamentarzystów, uczelni i think tanków zaprezentujemy jakie rozwiązania (prawne, finansowe, społeczne, informacyjne, krajowe i zagraniczne) są sprawdzone, pożądane, możliwe i planowane w celu walki z ubóstwem energetycznym, zmniejszenia energochłonności polskich domów i zlikwidowania tzw. niskiej emisji – głównej odpowiedzialnej na powstawanie smogu. Gośćmi honorowymi będą: prof. Jerzy Buzek oraz Vincent Perrault z przedstawiciele francuskiej agencji ds. mieszkalnictwa (ANAH.fr), która realizuje strategiczny rządowy program wspierania osób niezamożnych w termomodernizacji domów.
Organizatorem kongresu jest ruch Więcej Niż Energia oraz Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii.
Zapraszamy do wzięcia udziału.