Ładowanie Wydarzenia

« Powrót do Kalendarium

  • To event minęło.

Warsztaty Służebność przesyłu, 13-14.11.2017, Warszawa

Najnowsze orzecznictwo Sądu Najwyższego

Ostatni rok był bardzo istotny dla problematyki prawnej urządzeń przesyłających energię elektryczną, gaz, wodę i podobnych. Sąd Najwyższy wydał wiele ważnych orzeczeń, wyjaśniając kwestie budzące dotąd wątpliwości oraz rozbieżności w orzecznictwie sądów powszechnych, w tym istotę pasa służebności przesyłu oraz znaczenie dla wartości tej służebności tzw. szkody lokalizacyjnej. Prawdziwy przełom w judykaturze nastąpił w zakresie urządzeń wybudowanych na nieruchomościach państwowych przed 1989 r. oraz urządzeń posadowionych na gruntach oddanych w użytkowanie wieczyste.

Zapraszamy na wyjątkowe warsztaty podczas których przedstawimy analizę najnowszych trendów w orzecznictwie Sądu Najwyższego. Analiza opatrzona komentarzami prawników specjalizujących się w problematyce urządzeń przesyłowych, z pewnością wzbogaci praktykę zawodową każdej osoby zajmującej się tym tematem.

Podczas warsztatów będziecie mieć Państwo również okazję do zapoznania się z aktualizacją Standardu Wyceny „Określanie wartości służebności przesyłu i wynagrodzenia za jej ustanowienie oraz wynagrodzenia za bezumowne korzystanie z nieruchomości przez przedsiębiorców przesyłowych”, który zalecany jest do stosowania przez Polską Federację Stowarzyszeń Rzeczoznawców Majątkowych od 1 stycznia 2017 r. W drugim dniu naszego spotkania Rzeczoznawca Majątkowy, który brał czynny udział przy tworzeniu aktualizacji Standardu Wyceny przedstawi rozwiązania metodologiczne dotyczące określania wartości szkód i wynagrodzeń.

Wśród prowadzących warsztat m. in.:

  • Izabela Libera, Radca Prawny, Kancelaria Radcy Prawnego Izabela Libera
  • Piotr Zamroch, Radca Prawny, Sienkiewicz i Zamroch Radcowie Prawni
  • Rafał Nowakowski, Rzeczoznawca Majątkowy, Biuro Usług Inwestycyjnych

 

Szczegóły

Kategoria
ENERGIA
Start:
13 listopada 2017
Koniec:
14 listopada 2017
Strona internetowa:
http://konferencje.pb.pl/konferencja/1080,sluzebnosc-przesylu-w-praktyce

Miejsce

Warszawa

Organizator

Puls Biznesu
Telefon:
22 333 97 77

Partnerzy wydarzenia

Czysta Energia