Ładowanie Wydarzenia

« Powrót do Kalendarium

  • To event minęło.

Smart City Forum jest najważniejszym w Polsce kongresem poświęconym funkcjonowaniu i rozwojowi inteligentnych miast. Stanowi on swoistą odpowiedź na transformację, jaka dokonuje się w globalnej skali, która dotyczy budowy i funkcjonowania współczesnych miast, czy całych regionów. Eksperci z branż takich jak: transport, budownictwo, energetyka czy data science wraz z decydentami administracji rządowej i samorządowej ze szczebla krajowego spotkają się we wspólnej debacie o przyszłości inteligentnych miast co sprawia, że Smart City Forum jest zdecydowanie najważniejszą w Polsce inicjatywą poświęconą inteligentnym miastom w takiej skali oraz z takim zapleczem merytorycznym.

Na naszym forum każdorazowo prezentowane są innowacyjne rozwiązania i odpowiedzi na problemy sprawdzające się zarówno w Polsce, jak i na całym świecie. Aspekt merytoryczny spotkania jest wynikiem prac Rady Programowej pod Honorowym Przewodnictwem Prezydenta Wrocławia, Jacka Sutryka oraz przewodnictwem Macieja Bluja, eksperta w dziedzinie rozwiązań Smart City.

Wiosenna edycja kongresu będzie wyjątkowa – będzie to czas podsumowań, jak poradziliśmy sobie w okresie największego kryzysu ekonomicznego i energetycznego. Wspólnie, we Wrocławiu dokonamy przeglądu rozwiązań i strategii dla miast i ich mieszkańców, z których można wyciągnąć dobrą praktykę na przyszłość. Głównymi punktami zainteresowania nadchodzącej edycji Smart City Forum staną się m.in. aspekty edukacyjne w kontekście innowacyjności oraz wykorzystywanie otwartych danych do planowania rozwoju miast. Podczas szczytu włodarzy miast i administracji wspólnie omówimy sytuację gospodarczą z perspektywy samorządów oraz omówimy wyzwania jakie stoją przed koncepcją Smart City w najbliższym czasie. Każdy samorządowiec zdaje sobie sprawę, jak wielki wpływ na kształt naszych społeczności lokalnych ma technologia. Smart City jest najefektywniejszą platformą dialogu biznesu i samorządów.

Szczegóły

Kategoria
SMART CITY
Start:
31 maja 2023
Koniec:
1 czerwca 2023
Wydarzenie Tagi:
, ,
Strona internetowa:
https://smartcityforum.pl/

Miejsce

Wrocław

Organizator

MMC Polska

Partnerzy wydarzenia

Przeglad Komunalny
Portal Komunalny