Ładowanie Wydarzenia

« Powrót do Kalendarium

  • To event minęło.

Rząd zapowiada, że jeszcze w sierpniu bieżącego roku w Bazie Danych o Produktach i Opakowaniach oraz o Gospodarce Odpadami, czyli BDO, wprowadzi zasadnicze zmiany w zasadach ewidencji odpadów.

Będzie to niejako kontunuacja – follow-up – burzy, jaką wywołały interpretacje Ministerstwa Klimatu i Środowiska opublikowane na przełomie bieżącego roku. Przypomnijmy fragment komentarza Izabeli Wołosiak, opublikowanego w miesięczniku “Energia i Recykling”:

“Początek 2021 r. przyniósł nam niezły ambaras w postaci interpretacji przepisów określających zasady stosowania karty przekazania odpadów komunalnych, wydanej przez Ministerstwo Klimatu i Środowiska, które stwierdza, że przekazywanie odpadów komunalnych przez PSZOK powinno odbywać się na podstawie karty przekazania odpadów (KPO), a nie karty przekazania odpadów komunalnych (KPOK). Dodatkowo resort wskazuje, że KPOK tworzy jedynie podmiot odbierający odpady komunalne od właścicieli nieruchomości. Publikacja tej interpretacji w grudniu 2020 r., a następnie powtórzona w styczniu br. spowodowała burzę w całym kraju.”

Obecnie planowane jest umożliwienie użytkownikom pełnej swobody w zakresie ewidencji odpadów komunalnych. Wysoce posunięta elastyczność platformy BDO będzie wymagała od jej użytkowników jeszcze większej czujności w stosowaniu przepisów niż miało to miejsce dotychczas.

Jak zatem działa i jak obsługiwać w gąszczu prawnych zmian Bazę Danych o Produktach i Opakowaniach oraz o Gospodarce Odpadami, czyli BDO? To zadanie niełatwe, nawet dla znawców tajemnic BDO.

Dlatego zapraszamy na kolejne praktyczne szkolenie z zakresu BDO, które redakcje “Przeglądu Komunalnego” oraz “Energii i Recyklingu” organizują w formule online w środę 25 sierpnia 2021 r., w godzinach 9.00-13.00. 

Kilkugodzinne webinarium w formie on-line poprowadzi ekspertka z zakresu BDO, Izabela Wołosiak, właścicielka firmy Green Concept. Obok nauki precyzyjnej obsługi programu, mówić będzie ona o obowiązkach wynikających z systemu dla kadry zarządzającej, sankcjach za ich niedotrzymanie, a także o możliwych zmianach w BDO.

Korzyści z uczestnictwa w szkoleniu

  • – Poznasz nowe obowiązki zarządzających przedsiębiorstwami; nie tylko dotyczące BDO
  • – Otrzymasz informacje o sankcjach grożących za ich niedotrzymanie
  • – Pozyskasz wiedzę o uprawnieniach organów kontrolnych i sposobach prowadzenia przez nie kontroli
  • – Dowiesz się jak zapewnić bezpieczeństwo danych zawartych systemie BDO
    oraz w jakie narzędzia wyposażyć swoich pracowników odpowiedzialnych za prowadzenie ewidencji
  • – Poznasz korzyści i ograniczenie outsourcingu w zakresie BDO

Szczegóły

Kategoria
GOSPODARKA ODPADAMI
Data:
25 sierpnia 2021
Strona internetowa:
https://bdo.abrys.pl/

Miejsce

ONLINE

Organizator

redakcja czasopisma “Przegląd Komunalny”

Partnerzy wydarzenia

Przeglad Komunalny
Portal Komunalny
Energia i Recykling