Nowe atrakcje czekają na najmłodszych turystów odwiedzających jaskinię niedźwiedzią w Kletnie. W październiku br. ruszył tam edukacyjny plac zabaw. Projekt w atrakcyjny sposób łączy przekazywanie wiedzy o przyrodzie i środowisku naturalnym.

– Całkowity koszt zadania wyniósł ok. 120 tys. zł, w tym dotacja z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska we Wrocławiu to prawie 60 tys. zł – mówi Jerzy Ignaszak, zastępca prezesa WFOŚiGW we Wrocławiu.

Resztę kosztów pokryła Gmina Stronie Śląskie. Najmłodsi już korzystają ze zjeżdżalni, ruchomej kładki i równoważni, linarium sprawnościowego ze ścianką wspinaczkową oraz slalomu z drewnianej palisady. Ciekawym elementem ogródka jest edukacyjna piaskownica z zakopanym reliefem szkieletu niedźwiedzia jaskiniowego. To ilustracja badań prowadzonych w jaskini. Młodzi paleontolodzy mogą także wyciskać w piasku tropy zwierząt. Prowadzenie „Zielonych szkół” umożliwia amfiteatr edukacyjny, nawiązujący swym kształtem i kolorystyką do budowy kuli ziemskiej. W ogródku rozstawione są także poglądowe tablice o tematyce ekologicznej i leśnej.

źródło: WFOŚiGW we Wrocławiu

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj