W Ostrowcu Świętokrzyskim trwają prace związane z pierwszym etapem przebudowy sieci cieplnej. Miejska Energetyka Cieplna spółka z o.o. na realizację całego zadania uzyskała dofinansowanie ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Infrastruktura i Środowisko.

– Dzięki sprzyjającym warunkom atmosferycznym mogliśmy kontynuować prace polegające na ułożeniu nowych odcinków sieci, bez naruszania pracującej sieci cieplnej – informuje Paweł Urban, prezes MEC Sp. z o.o. – Wykonaliśmy 300 m magistrali ciepłowniczej. Mam tu na myśli odcinek wzdłuż Alei Jana Pawła II – od komory przy budynku Modeksu do komory przy budynku administracyjnym Spółdzielni Mieszkaniowej „Krzemionki”. Pozostały odcinek będzie możliwy do wykonania po zakończeniu sezonu grzewczego.

Jeszcze w tym miesiącu rozpoczną się prace związane z realizacją drugiego zadania w ramach tego etapu inwestycji. Obejmą one wymianę sieci cieplnej wzdłuż parkingu przy Centrum Handlowym na Osiedlu Słonecznym oraz Alei Jana Pawła II – tj. na wysokości budynków nr 2 i 4 na Osiedlu Pułanki.

– W grudniu ogłosiliśmy przetarg na II etap inwestycji, który obejmie wymianę 5 km sieci cieplnej na terenie dawnego Starego Zakładu, sieci osiedlowych na Os.Słonecznym, XXV-lecia oraz wzdłuż ulicy Samsonowicza. Planowany termin realizacji tego zadania to kwiecień – grudzień 2012 – dodaje Paweł Urban. Całość zadania jest podzielona na trzy etapy, a ich realizacja zakończy się w roku 2013. Miejska Energetyka Cieplna spółka z o.o. otrzymała na tę inwestycję 11 milionów dotacji ze środków Unii Europejskiej.

Przebudowie ulegnie sieć cieplna na terenie „starego zakładu” i Celsa Huta Ostrowiec oraz na Osiedlach Słoneczne, Ogrody, Kuźnia, Sienkiewiczowskie, Trójkąt i XXV-lecia. Całkowita długość poddanych wymianie sieci wyniesie ok. 15 km. Ponadto likwidacji ulegnie 14 węzłów grupowych zlokalizowanych na tych osiedlach, a w ich miejsce powstanie 140 węzłów indywidualnych w każdym budynku. Koszt tego zadania to ok. 25 mln zł.

źródło: um.ostrowiec.pl

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj