1 / 7

Dominik Dobrowolski rozpoczął w czwartek, 2 lipca „Recykling Rejs”. Podróż ma na celu przede wszystkim edukację ekologiczną, posprzątanie polskich plaż, marin i portów oraz promocję selektywnej zbiórki odpadów.

Po czterech latach akcja „Recykling Rejs – odzyskuj tworzywa sztuczne”, organizowana wspólnie przez ekologa i podróżnika Dominika Dobrowolskiego i Fundację PlasticsEurope Polska dotarła nad Bałtyk. Tegoroczna wyprawa ma przede wszystkim uzmysłowić wszystkim, że woda to jeden z najcenniejszych zasobów, a środowisko wodne trzeba chronić przed zaśmieceniem. W tym roku partnerem wyprawy jest dodatkowo Rekopol Organizacja Odzysku Opakowań S.A., która wesprze organizatorów rejsu w promowaniu założeń selektywnej zbiórki odpadów w Polsce.

Dominik Dobrowolski wypłynął kajakiem ze Szczecina, skąd płynie przez Zalew Szczeciński, Dziwnę oraz Zalew Kamieński i w Dziwnowie wypłynie na Bałtyk. Na trasie dwutygodniowego rejsu, podzielonego na kilkanaście odcinków przewidziane są spotkania m.in. w Mielnie i Ustce, a zakończenie rejsu przewidziane jest na 14 lipca w Gdyni.

Wczoraj w ramach rejsu Dominik dotarł do Trzebieży, a dziś uda się w kierunku Wyspy Wolin:

Zgodnie z planem dowiosłowałem do portu w Trzebieży. Nabrzeża okazały się jednak zbyt wysokie na moje skromne kajakowe progi. Postanowiłem popłynąć dalej i po 200 metrach znalazłem idealne miejsce na pierwszy obóz! – czytamy na blogu podróżnika. 

Wkrótce na łamach PortalKomunalny.pl opublikujemy kolejne relacje z przebiegu wyprawy. Patronat medialny nad rejsem objął miesięcznik “Recykling”.

Zapraszamy do przeczytania wywiadu z Dominikiem Dobrowolskim przeprowadzonym przez Katarzynę Błachowicz, redaktor naczelną miesięcznika “Recykling”.

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj