Reklama

AD1A EGOE [27.03-27.04.24]

Kolejne miasto wprowadza internetową wyszukiwarkę odpadów

Kolejne miasto wprowadza internetową wyszukiwarkę odpadów
jwo
22.04.2021, o godz. 12:17
czas czytania: około 1 minuty
0

Z okazji obchodów Dnia Ziemi Ciechanów udostępnił internetową wyszukiwarkę odpadów, która pomoże w prawidłowej segregacji.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

AD1B regionalne Bolesławiec [09.04-23.04.24]

Od czwartku mieszkańcy Ciechanowa mogą korzystać z internetowej wyszukiwarki odpadów. Przy użyciu komputera lub telefonu można łatwo i wygodnie sprawdzić, do jakiego pojemnika należy wyrzucić drobne przedmioty codziennego użytku, jak np. puszki po napojach, opakowania po żywności czy kosmetykach.

Wyszukiwarka pomaga też dowiedzieć się, gdzie oddać zużytą ładowarkę do telefonu, akumulator samochodowy, armaturę czy dywan. Narzędzie będzie pomocne także dla osób, które prowadzą przydomowe kompostowniki i nie mają pewności, czy dany odpad powinien być wyrzucony do odpadów zmieszanych czy kompostowanych.

Narzędzie zostało stworzone w odpowiedzi na pytania mieszkańców zainteresowanych właściwą segregacją odpadów. – Segregacja odpadów jest nie tylko ustawowym obowiązkiem, ale także wyrazem odpowiedzialności za środowisko naturalne i ochroną naszej planety – czytamy na stronie internetowej miasta.

Podobne rozwiązanie funkcjonuje już na przykład w Warszawie.

Narzędzie jest dostępne na stronie internetowej urzędu miasta. – Właściwa segregacja odpadów pomaga ograniczyć nie tylko koszty, ale też ilość śmieci, które trafiają na przepełnione składowiska. Umożliwia też wytwarzanie nowych produktów z wysegregowanych odpadów – podkreślają władze Ciechanowa.

Segregacja śmieci 2021. Jak segregować odpady? [PORADNIK]

Kategorie:

Udostępnij ten artykuł:

Reklama

Envicon – po enviconie od 13.12.2023 AD1A

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.
Reklama

ad1d MBP [12.04-27.05.24]

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.
Reklama

AD3b PZO 2024 [19.04-11.06.24]

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Odpady
css.php
Copyright © 2024