Ponad 430 różnego rodzaju produktów znajduje się w bazie gdyńskiej wyszukiwarki. Pozwoli ona szybko udzielić mieszkańcom informacji o tym co zrobić z danym odpadem.

Internetowa wyszukiwarka znajduje się na stronie wyrzucam.to. Wystarczy wpisać szukane hasło i dowiedzieć się, gdzie wyrzucić dany odpad.

– Zasady segregacji śmieci nie dla wszystkich są łatwe i oczywiste. Często zastanawiamy się, gdzie powinien trafić dany odpad albo czy trzeba rozdzielić go na części i wyrzucić do osobnych pojemników. Dlatego wyszliśmy naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców i stworzyliśmy internetową wyszukiwarkę, dzięki której w prosty sposób można to sprawdzić – mówi Katarzyna Gruszecka-Spychała, wiceprezydent Gdyni ds. gospodarki.

Jeśli ktoś nie znajdzie wyszukiwanego rodzaju odpadu, można zgłosić sugestię, aby dodać go do wyszukiwarki. Każde zgłoszenie zostanie zapisane i zweryfikowane, deklaruje urząd miasta. Po zakwalifikowaniu odpadu do odpowiedniej frakcji, znajdzie się on na liście wyszukiwania.

Gdyńska internetowa wyszukiwarka odpadów powstała w ramach kampanii edukacyjno-informacyjnej „Wyrzucam.to”, która ma na celu ułatwienie wprowadzenia ekologicznych nawyków w codziennym życiu.

Podobna wyszukiwarka powstała w 2019 roku w Warszawie. Jest ona elementem kampanii edukacyjnej miasta na temat segregowania odpadów “Segreguj na 5”.

Wyszukiwarka podpowie jak segregować śmieci

Czytaj więcej

Skomentuj