W ramach XIX Międzynarodowej Wystawy – ZIELEŃ TO ŻYCIE, w dniach 25-26 sierpnia w Warszawie odbędzie się spotkanie osób zawodowo związanych z zielenią publiczną w miastach i gminach.

Na spotkaniu, odbywającym się w konwencji „praktycy dla praktyków” zostaną przedstawione konkretne rozwiązania pozwalające na skuteczne wdrażanie przemian w przestrzeni publicznej nawet przy bardzo ograniczonym budżecie, efekty osiągnięte dzięki współpracy zintegrowaniu działań różnych podmiotów.

Przekonamy się w jaki sposób zaniedbane, zapomniane, zdegradowane — wręcz problematyczne tereny poprzemysłowe czy przyuliczne przeobrażono w wizytówkę miasta. Przy tym przyczyny wyboru konkretnych rozwiązań zostaną wyjaśnione pod kątem osiągnięcia zamierzonego efektu oraz w perspektywie kosztów utrzymania i eksploatacji.

Blok tematów o roślinach do terenów miejskich szczególnie zainteresuje osoby zajmujące się wyborem i akceptacją doboru gatunkowego, a następnie znalezieniem i realizacją zamówienia. Będzie również mowa o bardziej ulotnych i efemerycznych z pozoru zagadnieniach jak instalacje czy design, które funkcjonalnie i efektywnie spełniają cele promocyjne.


UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj