Wystartowała XXV Ogólnopolska Spartakiada Pracowników Wodociągów i Kanalizacji im. Tadeusza Jakubowskiego. Nad poznańskie Jezioro Maltańskie zjechała rzesza wodociągowców z różnych zakątków kraju, aby sprawdzić swoje siły w rozmaitych konkurencjach sportowych.

Impreza rozpoczyna się w piątek (28.08) i potrwa do niedzieli (30.08).

W piątek wodociągowcy będą walczyć o puchary w następujących dyscyplinach: piłka nożna, siatkówka, street ball, saneczkarstwo, bieg, rowery, zjazd na pontonach, ergometry czy mini golf. Sprawdzą się także w konkurencji intelektualnej (testu na inteligencję), która debiutuje podczas tegorocznej edycji imprezy. Z jej pojawienia cieszą się szczególnie ci, którzy lubią wysilać nie tylko swoje mięśnie i stawy, ale także, a może przede wszystkim, swoje „szare komórki”. Organizatorzy liczą, że po udanej inauguracji wejdzie ona na stałe do programu kolejnych edycji Spartakiady.

Przed rozpoczęciem zmagań w Poznaniu o godz. 7:00 rano z Bydgoszczy wystartuje sztafeta złożona z uczestników tegorocznej Spartakiady. Jej zadaniem będzie dotransportowanie do stolicy Wielkopolski ognia z bydgoskiej siedziby Izby Gospodarczej „Wodociągi Polskie”, od którego zapłonie znicz Spatrakiady. Kilkudziesięciu biegaczy pokona trasę liczącą ok. 130 km, aby podczas ceremonii otwarcia ok. godz. 21:15 uroczyście zapalić znicz.

Zobacz także >>> Spartakiada Pracowników Wodociągów i Kanalizacji już w piątek

Rok 2015 jest szczególny dla tegorocznego gospodarza Spartakiady – firmy wodociągowej Aquanet, która świętuje swoje 150-lecie. W związku z tym prezes poznańskich wodociągów Paweł Chudziński wraz z redakcją miesięcznika „Wodociągi-Kanalizacja” zorganizowali debatę „Zarządzanie nowoczesnym przedsiębiorstwem wod-kan”. Jej uczestnicy wybiorą się w rejs statkiem po poznańskim odcinku Warty, aby w żeglarskiej atmosferze dyskutować o ważnych dla branży tematach.

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj