W Olsztynie w parku między Jarotami a Nagórkami otwarty został ogród jordanowski na obszarze 8 tys. m kw.

Cały teren podzielony został na sześć sektorów, zagospodarowanych odpowiednio do grup wiekowych: plac dla dzieci starszych 12-16 lat, na którym zamontowano linarium, karuzelę, zestawy sprawnościowe i skałkę wspinaczkową; plac dla dzieci średnich 7-12 lat, które mogą m.in. korzystać z huśtawek oraz zestawów zabawowych; plac dla dzieci młodszych 3-7 lat, gdzie znajduje się kryta piaskownica, sprężynowce i lokomotywa. W ogródku powstał także mini skate-park oraz wyznaczony został teren do wypoczynku dla dzieci w wieku do 3 lat i ich opiekunów. W tej części ustawiono piaskownicę oraz stół do ping-ponga i stół do gry w szachy. Całość placu dopełnia wielofunkcyjne boisko trawiaste.

Teren  został ogrodzony, a urządzenia usytuowano na elastycznej nawierzchni, która pełni rolę amortyzatora. Urząd Miasta uwzględnił także prośby mieszkańców zgłoszone podczas konsultacji społecznych i wokół placu zabaw wykonane zostały nasadzenia, które będę naturalną ścianą dźwiękową.

Plac otwarty jest codziennie w godzinach 9-18, jednak podczas letnich miesięcy będzie dostępny do zmroku. Wstęp na teren ogródka jordanowskiego jest bezpłatny.

źródło: olsztyn.eu

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj