Reklama

AD1A ECOMONDO [19.09-15.10.23]

Zablokowane konto, pracownicy bez premii. Finansowe problemy spalarni

Zablokowane konto, pracownicy bez premii. Finansowe problemy spalarni
szp
27.12.2018, o godz. 10:27
czas czytania: około 2 minut
0

Sprawa ujrzała światło dzienne po opublikowaniu przez Głos Szczeciński listu od zaniepokojonych pracowników Zakładu Utylizacji Odpadów w Szczecinie. Napisali oni, że obawiają się cięć w premiach oraz wypłaty wynagrodzeń w ratach.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

AD1B_ARBENA1_31.08.23-02.03.24

To pokłosie sądowego wyroku nakazującego spółce wypłatę gwarancji bankowych, które – zdaniem sądu – ZUO pobrało bezprawnie od pierwszego wykonawcy spalarni, spółki Mostostal Warszawa.

Pracownicy napisali w swoim liście, że docierające do nich informacje wskazują, że sytuacja zakładu i spółki jest trudna z kilku powodów, m.in. braków kadrowych. A te mogą się pogłębiać. – „Do tego dochodzi problem z zajęciem przez komornika konta firmowego, przez który wynagrodzenie nie będzie wypłacane na czas. Prawdopodobnie wyszkoleni pracownicy będą odchodzić z pracy co skutkuje możliwość zatrzymania instalacji z powodu braku obsady stanowisk pracy.” – napisali w liście przesłanym mediom.

Wojciech Jachim, rzecznik ZUO podkreśla, że pracownicy otrzymają pensje na czas, ale premie rzeczywiście zostają wstrzymane. Zostaną przywrócone po odblokowaniu kont przez komornika. Ten zajął je w wyniku wyroku wydanego przez Sąd Okręgowy w Szczecinie. W kasie ZUO brakuje teraz 33,7 mln zł.

Umowa na budowę spalarni została podpisana w 2012 r., a wykonanie miało potrwać niecałe cztery lata. W czerwcu 2016 r. Mostostal zerwał kontrakt, jako powody podając fikcyjny charakter gwarancji wypłaty wynagrodzenia oraz brak współdziałania ze strony ZUO.

Do tego czasu za wykonane prace Mostostal Warszawa otrzymał od szczecińskiego ZUO 461 mln zł. Ostateczny koszt sięgnął 711 mln zł, a inwestycję dokończyła firma Termomeccanica Ecologia.

Źródła: gs24.pl, Radio Szczecin

Kategorie:

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.
Reklama

poleco 2023 ad1d [12.09-18.10.23]

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Aktualności
css.php
Copyright © 2023