Najnowsze rozwiązania z zakresu ochrony środowiska, międzynarodowa reprezentacja liderów branży, specjalistyczne konferencje, spotkania biznesowe i warsztaty, przestrzenie specjalne, pokazy maszyn i pojazdów w ruchu, konkursy i interesujące wystawy – wszystko to czeka na uczestników Międzynarodowych Targów Ochrony Środowiska POLEKO oraz Międzynarodowych Targów Techniki Komunalnej KOMTECHNIKA, które odbędą się w Poznaniu w dniach 23-26 listopada 2010 roku na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Ekspozycja tegorocznych targów POLEKO i KOMTECHNIKA zajmująca łącznie powierzchnię ponad 15.000 m2  zgromadzi około 650 wystawców i firm reprezentowanych z 20 krajów – z Austrii, Australii, Belgii, Czech, Danii, Finlandii, Francji, Holandii, Japonii, Kanady, Lichtensteinu, Luksemburga, Niemiec, Norwegii, Polski, Szwajcarii, Szwecji, Ukrainy, Wielkiej Brytanii i Włoch. Podczas targów najlepsi polscy producenci i dystrybutorzy, a także wielu zagranicznych liderów zaprezentuje innowacyjne rozwiązania z zakresu ochrony środowiska oraz gospodarki komunalnej: najnowocześniejsze maszyny, urządzenia i technologie.

Finansowanie inwestycji środowiskowych tematem wiodącym

Instalacje także odczuwają załamanie rynku recyklingu

Na inwestycje proekologiczne samorządy oraz firmy potrzebują niejednokrotnie od kilkudziesięciu tysięcy do kilku milionów złotych. O tym jak pozyskać wystarczające fundusze na rozwój projektów ekologicznych można będzie się dowiedzieć podczas targów POLEKO. Minister Środowiska, honorowy patron targów, zaproponował, by tematem wiodącym było „Finansowanie inwestycji środowiskowych”. Temu tematowi poświęcone będzie seminarium zorganizowane właśnie przez Ministerstwo Środowiska w dniu 24 listopada 2010 r.

Podczas targów można będzie ponadto uzyskać informacje o tym, jak sprawnie przeprowadzić procedurę oddziaływania inwestycji na środowisko (praktyczne wskazówki, dokumentacja, raporty) Źródłem wiedzy na ten temat będzie konferencja „Wsparcie inwestycji środowiskowych – finansowanie, procedura, alternatywne źródła wsparcia” odbywająca się 25 listopada 2010r., której organizatorem jest Stowarzyszenie Fundusze Europejskie. Eksperci odpowiadać będą w jaki sposób uzyskać unijne dotacje, wsparcie finansowe w inwestycjach oraz zasięgnąć wiedzy o partnerstwie publiczno-prywatnym jako skutecznym sposobie finansowania inwestycji środowiskowych.


 

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj